Decyzja była nieunikniona, Polska trafiła na niebezpieczną listę. Poznaliśmy konsekwencje dla Polaków

Decyzja była nieunikniona, Polska trafiła na niebezpieczną listę. Poznaliśmy konsekwencje dla Polaków Źródło: andrzej_b Pixabay.com

Polacy planujący podróż mogą się niemiło zdziwić i zaniepokoić, słysząc te doniesienia. Niestety koronawirus nad Wisłą wykrywany jest u coraz większej liczby osób, dlatego też nasz kraj trafił na niebezpieczną listę. Obywatele chcący przekroczyć granicę mogą zastać zaskoczeni przykrymi konsekwencjami. Informacja ta poważnie utrudni w wielu przypadkach spełnienie wakacyjnych planów.

Polacy dotychczas mogli spać spokojnie, gdyż zachorowalność, albo co wiele osób sugeruje - wykrywalność - na koronawirusa była stosunkowo mała w porównaniu do niektórych krajów europejskich czy światowych. Ostatnimi czasy wszystko się zmieniło i to właśnie też w związku z ostatnimi danymi przekazywanymi przez Ministerstwo Zdrowia Polska trafiła na niebezpieczną listę.

Decyzja była nieunikniona, teraz Polacy muszą przygotować się na utrudnienia

Polacy w opinii rządzących wyjątkowo dobrze poradzili sobie z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister Łukasz Szumowski byli zadowoleni z tego, jak prezentują się statystyki na tle danych z i innych krajów świata. Ostatnio jednak często pobijane są kolejne dzienne rekordy zachorowań i to właśnie te niepokojące informacje sprawiły, że zapadła znacząca decyzja. Jak podaje portal "Warszawa w pigułce", Polska trafiła na listę krajów oznaczonych kategorią B, dotychczas znajdowaliśmy się w grupie krajów A. Niesie to ze sobą spore zmiany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polacy będą musieli pokazywać wynik testu na koronawirusa

Kategoria A oznacza kraje, które prezentują niskie ryzyko zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz wywoływaną przez niego chorobą COVID-19. Od piątku natomiast nasz kraj został przeniesiony na listę B, na której zgrupowane są państwa ze zwiększonym ryzykiem epidemicznym. W związku z tym Polacy planujący podróż za granicę muszą przygotować się na kilka utrudnień. Najbardziej odczują je ci, którzy zamierzają udać się na słoneczny Cypr. To właśnie tam od 14 sierpnia obywatele Polski będą mieli obowiązek okazać ważne badanie na obecność koronawirusa. Testy muszą być przeprowadzone nie później, niż 72 godziny przed podróżą. Wcześniej wystarczało oświadczenie wypełnione przez internet. 

Dzisiaj grzeje: 1. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w popularnej przyprawie, która gości w prawie każdej kuchni

Wiele krajów monitoruje przebieg epidemii za granicami

Na początku epidemii zamknięto granice i gdy po jakimś czasie znów zaczęto je otwierać, wiele krajów przyjęło różnego rodzaju schematy oceniania ryzyka związanego z przyjmowaniem obywateli innych państw. Jak na razie sytuacja wydaje się opanowana, lecz nie wiadomo, jak potoczy się ona dalej. Czy Polacy mogą oczekiwać, że inne kraje również zdecydują się na zaostrzenie przepisów dotyczących wjazdu na ich teren w związku rosnącą liczbą zakażeń?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Źródło: warszawawpigulce.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News