RCB wysyła Polakom SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie

RCB wysyła Polakom SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie Źródło: internet

Polacy w ostatnich dniach muszą się zmagać z bardzo silnymi kaprysami matki natury. Teraz RCB przesłało pilne ostrzeżenie do mieszkańców aż 7 województw. Dzisiejsze popołudnie i noc będą bardzo niebezpieczne.

Polacy znani są z tego, że czasami po prostu lubią ponarzekać na pogodę. Raz jest za gorąco, a innym razem zbyt zimno. Niestety wszystkim oczekiwaniom bardzo ciężko jest sprostać, ale z tego, co teraz przygotowała dla nas matka natura, raczej mało kto będzie zadowolony. RCB wysłało do mieszkańców 7 województw pilne ostrzeżenie.

Nie da się ukryć, że w te wakacje pogoda nas niezbyt rozpieszcza. Co kilka tygodni w naszym kraju następują kolejne załamania pogodowe, a pomiędzy nimi mamy do czynienia z prawdziwymi falami upałów, które ciężko jest znieść. Tym razem nad dużą częścią naszego kraju znowu przejdą silne burze połączone również z opadami gradu.

Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem

O nadchodzącym załamaniu pogody informowało również IMGW, które wydało ostrzeżenia I i II stopnia łącznie dla 9 województw. Według synoptyków miejscami może spaść nawet 40 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr w porywach może osiągać aż 90 kilometrów na godzinę. Dodatkowo przewidywane są również silne burze, a także grad, który potrafi nieść ze sobą niemałe zniszczenie.

 - Uwaga! Dziś i w nocy (12-13/08) przewidywane burze z gradem i lokalnie silny wiatr. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli możesz - zostań w domu - czytamy w ostrzeżeniu, które zostało rozesłane do Polaków przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem wiadomości SMS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Takie właśnie wiadomości SMS zostały wysłane do mieszkańców województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego oraz południowo-wschodniej części mazowieckiego i południowej części podlaskiego.

Jednocześnie RCB przypomina, że w przypadku pojawienia się w naszym rejonie takich zjawisk atmosferycznych, absolutnie nie powinniśmy przebywać pod samotnymi drzewami, a także na pustej przestrzeni. Co więcej, według IMGW, zagrożonych jest jeszcze więcej województw.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama poszła sprawdzić, czy jej córka śpi. Kiedy zobaczyła w łóżku obok niej psa, zaczęła wszystko nagrywać
2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Wszystkie ostrzeżenia są na bieżąco aktualizowane, ponieważ w każdej chwili mogą ulec zmianie. Bez wątpienia warto jest je co jakiś czas sprawdzać, aby nie zostać zaskoczonym przez bardzo nieprzyjemną, a przede wszystkim niebezpieczną niespodziankę. Pamiętajmy, że najważniejsze powinno być dla nas bezpieczeństwo naszych bliskich oraz nas samych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pięć najlepszych znaków zodiaku. Każdy chciałby nimi być!
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Trudno uwierzyć, co można znaleźć w pochwach Polek. Ginekolog ujawnia odbierające mowę szczegóły
  4. Tajemnicza choroba sprawiała, że kobieta nie wracała do zdrowia 10 lat. Nagle mężczyźni dokonali porażającego odkrycia
  5. Wiesz o czym myśli Twój pies? To nagranie rozłoży was na łopatki, prawdziwe do bólu

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News