RCB wysyła Polakom SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie

RCB wysyła Polakom SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie Źródło: internet

Polacy w ostatnich dniach muszą się zmagać z bardzo silnymi kaprysami matki natury. Teraz RCB przesłało pilne ostrzeżenie do mieszkańców aż 7 województw. Dzisiejsze popołudnie i noc będą bardzo niebezpieczne.

Polacy znani są z tego, że czasami po prostu lubią ponarzekać na pogodę. Raz jest za gorąco, a innym razem zbyt zimno. Niestety wszystkim oczekiwaniom bardzo ciężko jest sprostać, ale z tego, co teraz przygotowała dla nas matka natura, raczej mało kto będzie zadowolony. RCB wysłało do mieszkańców 7 województw pilne ostrzeżenie.

Nie da się ukryć, że w te wakacje pogoda nas niezbyt rozpieszcza. Co kilka tygodni w naszym kraju następują kolejne załamania pogodowe, a pomiędzy nimi mamy do czynienia z prawdziwymi falami upałów, które ciężko jest znieść. Tym razem nad dużą częścią naszego kraju znowu przejdą silne burze połączone również z opadami gradu.

Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem

O nadchodzącym załamaniu pogody informowało również IMGW, które wydało ostrzeżenia I i II stopnia łącznie dla 9 województw. Według synoptyków miejscami może spaść nawet 40 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr w porywach może osiągać aż 90 kilometrów na godzinę. Dodatkowo przewidywane są również silne burze, a także grad, który potrafi nieść ze sobą niemałe zniszczenie.

 - Uwaga! Dziś i w nocy (12-13/08) przewidywane burze z gradem i lokalnie silny wiatr. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli możesz - zostań w domu - czytamy w ostrzeżeniu, które zostało rozesłane do Polaków przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem wiadomości SMS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Takie właśnie wiadomości SMS zostały wysłane do mieszkańców województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego oraz południowo-wschodniej części mazowieckiego i południowej części podlaskiego.

Jednocześnie RCB przypomina, że w przypadku pojawienia się w naszym rejonie takich zjawisk atmosferycznych, absolutnie nie powinniśmy przebywać pod samotnymi drzewami, a także na pustej przestrzeni. Co więcej, według IMGW, zagrożonych jest jeszcze więcej województw.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama poszła sprawdzić, czy jej córka śpi. Kiedy zobaczyła w łóżku obok niej psa, zaczęła wszystko nagrywać
2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Wszystkie ostrzeżenia są na bieżąco aktualizowane, ponieważ w każdej chwili mogą ulec zmianie. Bez wątpienia warto jest je co jakiś czas sprawdzać, aby nie zostać zaskoczonym przez bardzo nieprzyjemną, a przede wszystkim niebezpieczną niespodziankę. Pamiętajmy, że najważniejsze powinno być dla nas bezpieczeństwo naszych bliskich oraz nas samych.

Peugeot 308 Sprawdź!

  1. Pięć najlepszych znaków zodiaku. Każdy chciałby nimi być!
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Trudno uwierzyć, co można znaleźć w pochwach Polek. Ginekolog ujawnia odbierające mowę szczegóły
  4. Tajemnicza choroba sprawiała, że kobieta nie wracała do zdrowia 10 lat. Nagle mężczyźni dokonali porażającego odkrycia
  5. Wiesz o czym myśli Twój pies? To nagranie rozłoży was na łopatki, prawdziwe do bólu

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu