Członek komisji przeprosił wszystkich Polaków. Niestety, miało być zupełnie inaczej

Członek komisji przeprosił wszystkich Polaków. Niestety, miało być zupełnie inaczej Źródło: Piotr Molecki/East News

Polacy oczekiwali czegoś zupełnie innego. Mimo wcześniejszych zapewnień, rzeczywistość dalece mija się z założeniami. Teraz członek komisji wyborczej postanowił zwrócić się do wszystkich z przeprosinami.

Polacy tłumie ruszyli dziś do lokali wyborczych, by oddać głos na swojego faworyta. Po I turze w grze zostali: ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Kandydaci od samego początku idą łeb w łeb, dlatego towarzyszące przy kolejnym głosowaniu emocje są naprawdę ogromne. Niestety, jedna rzecz sprawiła, że są jeszcze większe. Wyborcy nie kryją rozgoryczenia. Są oficjalne przeprosiny. 

Nie tego oczekiwali Polacy. Członek komisji wyborczej przeprasza wszystkich 

Przytaczane przez Interię słowa przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwestra Marciniaka, wywołały niemałe poruszenie w opinii publicznej. Wszystko przez wzrost liczby zdarzeń związanych z wyborami, a dokładniej, m.in. niedozwolone umieszczenie plakatów. 

- Nastąpił wzrost zdarzeń związanych z wyborami. Mieliśmy ich dotychczas 253. Przed dwoma tygodniami o tej samej porze było ich 167 - mówił Marciniak, cytowany przez Interię. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Odnotowano, że w sobotę w Białymstoku zniszczonych zostało 18 plakatów jednego z kandydatów, a także podobna liczba drugiego kandydata. Gdyby tego było mało, w Krakowie jeden z mieszkańców zabrał karty do głosowania. Okazało się, że dwa tygodnie temu opuścił szpital, zatem dzięki szybkiej interwencji karty trafiły z powrotem do komisji, a mężczyzna wrócił do placówki.  

Na konferencji prasowej PKW Marciniak odniósł się również do licznych wiadomości, jakie w dniu II tury wyborów napływają ze strony Polaków. Przypominając o noszeniu maseczek oraz odkażaniu rąk, zaznaczył, że nie jest w stanie zapobiec kolejkom, w których wyborcy spędzają nawet kilkadziesiąt minut. Postanowił przeprosić wszystkich i poinformować, że podobnie jak dwa tygodnie temu, w godzinach południowych oraz popołudniowych głosowanie może być o wiele swobodniejsze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jarosław Kaczyński już zagłosował. Gdy chciał wrzucić kartę do urny, podszedł do niego mężczyzna

2. Kamil Durczok podzielił się szczerym wyznaniem. Dotyczy stanu jego zdrowia

- Jednocześnie przepraszam wszystkich wyborców, bo mamy wiadomości, że czekają w kolejkach, żeby oddać głos, ale sądzę, że będzie podobna sytuacja jak dwa tygodnie temu, że w godzinach południowych czy popołudniowych, a nie wieczornych, będzie można swobodnie, bez dłuższego okresu oczekiwania również oddać kartę do głosowania - mówił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak, cytowany przez Interię. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Porażające wiadomości obiegły media. Erling Haaland wyrzucony z klubu, decyzja była oczywista (WIDEO)
  2. Wow, co za stylizacja. Magda Gessler zachwyciła w lokalu wyborczym, uwagę zwraca 1 szczegół
  3. 92% gospodyń popełnia niewybaczalny błąd przy smażeniu kotletów. Wystarczy pamiętać o 1 rzeczy, a panierka nigdy nie odpadnie
  4. Członek komisji przeprosił wszystkich Polaków. Niestety, miało być zupełnie inaczej
  5. Ciężarna Lara Gessler wyszła bez ubrań na ulicę. Zdjęcia w sieci, widok odbiera mowę
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News