Polacy popełniają dokładnie te same błędy, co Włosi. Jeśli nie przestaną, może być bardzo źle

Polacy popełniają dokładnie te same błędy, co Włosi. Jeśli nie przestaną, może być bardzo źle Źródło: twitter.com portal tvp.info

Polacy muszą jak najszybciej przestać powielać błędy Włochów. Jeśli sytuacja będzie rozwijać się z każdym dniem coraz bardziej sytuacja stanie się dramatyczna.

Polacy od kilku dni gromadzą zapasy żywności oraz chemii, próbując przygotować się na najgorsze. Panika narasta z każdą chwilą. W całym zamieszaniu wielu nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wielki błąd popełniają. To samo zrobili Włosi i niestety, stało się najgorsze. Coraz więcej osób apeluje o przestrzeganie jednej zasady. 

To może skończyć się źle. Polacy popełniają dokładnie te same błędy, co Włosi

Temat wirusa nie znika z nagłówków prasy oraz mediów społecznościowych. Wzrastające statystyki osób zarażonych skutkują jeszcze większą paniką, a to z kolei prowadzi do zatracenia zdrowego rozsądku. Środowym popołudniem ministerstwo oficjalnie poinformowało o zamknięciu na dwa tygodnie wszystkich szkół. Na przerwę decyduje się również coraz więcej zakładów pracy. We Włoszech, gdzie odnotowano jedną z większych liczb zarażeń, były to pierwsze podjęte działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niestety, szczególnie młodzi ludzie zlekceważyli zarządzenie, traktując kwarantannę, jak wakacje. Liczne imprezy, wyjścia na miasto ze znajomymi i duże zgromadzenia, których obecnie należy unikać. Zignorowanie powagi sytuacji szybko przyniosło najgorsze skutki - odnotowano zatrważającą liczbę kolejnych zarażeń. Po ogłoszeniu przerwy w polskich szkołach, niektórzy politycy zwrócili uwagę, że Polacy zaczynają powielać błędy Włochów. By uniknąć podobnej sytuacji. Na antenie TVP Info minister zdrowia Łukasz Szumowski postanowił zaapelować do rodaków z prośbą o dostosowanie się do zaleceń ekspertów. 

Dzisiaj grzeje: 1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii

2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie

- To jest największy apel do ludzi młodych. To nie jest czas na zabawę, ferie i czas wolny. Taki błąd zrobili Włosi. Włosi spędzali ten czas (zamknięcia szkół – red.) w klubach, na imprezach i efekt widzimy. Załamanie się służby zdrowia, selekcja, zgony - zaapelował Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzem TVP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Mimo to, 103-latce udało się ją pokonać
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Antek Królikowski wspiera rodzinę po śmierci taty. Dla najbliższych podjął bardzo ważną decyzję, ojciec byłby dumny
  4. W Polsce zostanie ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Wiemy kiedy i co oznacza
  5. Tylko 1% internautów widzi na obrazku więcej niż psa. Sprawdź, czy należysz do grona największych bystrzaków
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News