Polacy fatalne informacje ceny
Pixabay Candid_Shots
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Fatalna informacja dla Polaków. Prognoza KE jest druzgocąca, najgorzej w całej Unii

Polacy w dramatycznej sytuacji. Najnowsze prognozy Komisji Europejskiej nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. Jest, co najmniej, niepokojąca.

Polacy w fatalnej sytuacji. Właśnie na jaw wyszły najnowsze prognozy Komisji Europejskiej. Niestety, nie ma tam dobrych wiadomości. Doniesienia mediów są niepokojące.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Polacy w fatalnej sytuacji. Prognozy Komisji Europejskiej są niepokojące

Ceny w Polsce mają wzrosnąć najbardziej w skali całej Europy, dowiadujemy się z najnowszej prognozy Komisji Europejskiej. Niestety, nie pozostawia ona najmniejszych iluzji, ani nadziei na poprawę sytuacji. Czekają nas bardzo wysokie podwyżki cen w sklepach.

Choć kolejne podwyżki cen z pewnością nie zadowolą wielu Polaków. Jak się okazuje. mogą one w bardzo zaskakujący sposób wpłynąć na nasze życie, informuje portal innpoland.pl.

Średni wzrost cen w Polsce ma wynieść w tym roku ok. 3,6 proc. - będzie ot najwyższy wynik w całej Unii Europejskiej. Tak wynika przynajmniej z prognoz opublikowanych przez Komisję Europejską. Takie zestawienia przedstawiane są cztery razy w ciągu roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Poprzednio w prognozach na niechlubnym pierwszym miejscu znajdowały się Węgry. Teraz jednak zdołał spaść z pozycji lidera. Inflacja, jaką się tam prognozuje wyniesie ok. 3,4 proc. Prowadzenie objęła natomiast Polska.

Jak się okazuje, duży wzrost cen usług oraz towarów może nie mieć taka katastrofalnego wpływu jak mogłoby się wydawać. Zwyczajni klienci z pewnością nie ucieszą się z faktu podwyżek, ponieważ za identyczną sumę pieniędzy będą mogli kupić mniej rzeczy. Firmy jednak mogą w ten sposób w pewnym stopniu uniknąć zwolnień.

- W sytuacji kryzysowej chcemy uniknąć redukcji zatrudnienia i obniżania wynagrodzeń. Szansa na to jest tym większa, im bardziej pozytywnie na przychody przedsiębiorstw działa wzrost cen. Jeśli firma ma szansę poprawić swój wynik dzięki wzrostowi cen, to nie musi ciąć zatrudnienia i wynagrodzeń - mówił Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP w rozmowie z portalem money.pl.

Zdaniem ekonomisty, wzrost cen może pozwolić wielu firmom uniknąć zwolnień, dzięki czemu pracownicy nie stracą źródła dochodu. Odbije się to jednak niestety na zwyczajnych klientach, którzy będą zmuszeni zapłacić więcej za zakupione produkty.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Britney Spears jest ubezwłasnowolniona. Fani wstrząśnięci, właśnie przegrała w sądzie, ojciec dalej kontroluje jej życie

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Portal innpoland.pl już we wrześniu informował, iż ceny produktów oraz usług w Polsce rosły w najszybszym tempie w skali całej Unii Europejskiej. Stopa inflacji wyniosła 3,8 proc., podczas gdy średnia unijna wynosi zaledwie 0,3 proc, podawał Eurostat.

Wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego wskazywały natomiast, iż stopa inflacji w Polsce wyniosła 3,2 proc. Niestety, wciąż jest to zdecydowanie więcej niż oczekiwali eksperci. Zdaniem ekonomistów średni poziom cen we wrześniu miał wzrosnąć porównywalnie z sierpniem. Po zestawieniu okazało się jednak, że różnica wynosiła 0,2 proc. Z kolei rok do roku wskaźnik inflacji wzrósł aż o 3,2 proc., mimo obietnic, iż utrzyma się poniżej 3 proc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  2. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Zuchwałe oszustwo na karty SIM. Można stracić mnóstwo pieniędzy
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: INNpoland PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News