Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć

Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć Źródło: Pikio.pl

Polacy nie powinni lekceważyć pilnego apelu Ministerstwa Zdrowia. Specjaliści ostrzegają wszystkich mieszkańców kraju, ignorowanie zagrożenia może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo. Warto zapoznać się ze wskazówkami ekspertów, ta wiedza przyda się szczególnie w ciągu najbliższych godzin.

Polacy nie powinni ignorować apelu, który w poniedziałkowy poranek opublikowało w swoich mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia. W ciągu najbliższych godzin sytuacja w kraju może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. 

Polacy muszą przygotować się na falę upałów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już od wczoraj ostrzega Polaków przed falą upałów, która przechodzi obecnie przez nasz kraj. Dzisiaj synoptycy z Instytutu wydali kolejne alerty II stopnia dla mieszkańców północnej i centralnej Polski. W niektórych rejonach kraju termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi w kraju, Ministerstwo Zdrowia opublikowało w swoich mediach społecznościowych pilny apel do wszystkich Polaków. Specjaliści uczulają, by w trakcie gorących dni nie zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu swojego organizmu.

- Podczas upałów łatwiej o wystąpienie odwodnienia organizmu, które może być groźne dla zdrowia. Pamiętaj o regularnym piciu wody w ciągu dnia - apeluje Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega Polaków przed groźnymi skutkami odwodnienia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjaliści z Ministerstwa Zdrowia opracowali infografikę, wskazującą wczesne objawy odwodnienia, jakie możemy zaobserwować u siebie, jeśli zapomnimy o odpowiednim nawodnieniu organizmu, tj. uczucie pragnienia, ból i zawroty głowy, zmęczenie, ciemny kolor moczu, suchość w ustach i nosie oraz suchość skóry i skurcze mięśni. W razie zauważenia tych dolegliwości u siebie, natychmiast sięgnij po coś do picia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
2. Pomyliła raka ze zwykłym skurczem. Lekarze musieli podjąć dramatyczną decyzję

3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Należy pamiętać, że upały są wyjątkowo niebezpieczne dla osób starszych, z niepełnosprawnością lub przewlekle chorych oraz przyjmujących leki, dzieci i kobiet w ciąży, a także osób pracujących na zewnątrz w godzinach największego gorąca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zenek Martyniuk podczas występu ciągle zerkał tylko w jednym kierunku, nie mógł oderwać wzroku
  2. Nagła decyzja premiera Morawieckiego. Sytuacja wymknęła się spod kontroli
  3. Polacy pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Michał Bąk, miał dopiero 24 lata
  4. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
  5. Córka zadała Hannie Lis poruszające pytanie. Dziennikarka nie wytrzymała

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News