Zapadła decyzja ws. kwarantanny dla Polaków. Od 15 lipca nowe zasady

Zapadła decyzja ws. kwarantanny dla Polaków. Od 15 lipca nowe zasady Źródło: Pixabay.pl

Polacy, po długim oczekiwaniu, usłyszeli w końcu decyzję dotyczącą kwarantanny. Postanowienia, które zapadły, wejdą w życie już w najbliższą środę, czyli 15 lipca. Na to stanowisko czekały tysiące osób. Teraz wszystko stało się jasne. Plany wielu rodaków będą mogły dojść do skutku. To naprawdę wspaniałe wiadomości.

Panująca pandemia koronawirusa znacząco zmieniła codzienne życie osób na całym świecie. Z powodu utrudnień i odwołanych lotów wielu Polaków musiało zrezygnować ze swoich planów zawodowych, osobistych i urlopowych. Niestety, często było to ściśle związane z poważnymi problemami finansowymi, a nawet z wizją bezrobocia. Choć loty zagraniczne przywrócono już jakiś czas temu, ograniczenie ilości pasażerów do niezbędnego minimum nadal było pewną przeszkodą. Co więcej, wiele krajów zdecydowało się na to, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej najlepszą decyzją będzie ograniczenie wizyt obcokrajowców. Tak było między innymi na terenie Norwegii.

Polacy usłyszeli ważną wiadomość

Do tej pory ludzie innych narodowości, wjeżdżający na teren wielu państw, musieli liczyć się z koniecznością odbycia dwutygodniowej kwarantanny. W Norwegii objęci tym nakazem byli także obywatele, którzy wrócili z podróży zagranicznych. Teraz tamtejszy rząd podjął nowe decyzje w sprawie bezpieczeństwa sanitarnego. Norweskie ministerstwo spraw zagranicznych uznało, że nadszedł czas, by zaprosić do kraju mieszkańców innych krajów. Stworzono listę państw, w których sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest względnie ustabilizowana. W gronie tym znalazła się Polska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Minister sprawiedliwości, Monica Maeland, zastępczyni premier Erny Solberg, zabrała głos podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Kobieta przekazała, że rząd Norwegii uznaje za bezpieczne podróże do większości państw Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Przyznała jednak, że podjęte decyzje nie powinny być traktowane jako zachęta do podróżowania. Ryzyko zakażenia koronawirusem jest nadal wysokie. Minister zdradziła, że światowa sytuacja jest ciągle monitorowana i decyzje rządu mogą zmienić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Dzisiaj grzeje: 1. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj
2. Nowe informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Stockingera. Co dzieje się z aktorem?

Norweskie ministerstwo spraw zagranicznych wciąż odradza podróże do Portugalii, Chorwacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii Luksemburgu oraz większości terytorium Szwecji. Za niebezpieczne zostały uznane także kraje niebędące członami Unii Europejskiej: Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Turcja, a także państwa bałkańskie. Na szczęście Polska należy do grona państw bezpiecznych, dzięki czemu obywatele już od 15 lipca będą mogli wjeżdżać na teren Norwegii bez konieczności poddawania się kwarantannie. Od dziś istnieje także możliwość swobodnych wizyt w Wielkiej Brytanii. Niestety, inne zdanie na temat polskiej sytuacji epidemiologicznej ma Finlandia, która niedawno otworzyła się na obywateli kilku krajów. Stworzona przez nią lista państw "bezpiecznych" nie obejmuje Polski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  2. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)
  3. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków
  4. Wielka awantura, Anna Mucha wpadła w szał. Posypały się srogie przekleństwa
  5. 2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze
  6. Każdy Polak dostanie dziś identycznego SMS-a ostrzegawczego. Znamy jego treść, wszyscy musimy się dostosować

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News