Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków

Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polacy usłyszeli właśnie doniesienia, które raczej się im nie spodobają. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Tabele, jakie pojawiły się w sieci, ujawniły porażające praktyki, na których cierpią Polacy.

Zadziwiające informacje pojawiły się w serwisie Prawo.pl. Zgodnie z zamieszczonymi wiadomościami, dziennikarze dotarli do tajnych tabeli, na podstawie której przyznawane są nagrody dla pracowników fiskusa. Co wyszło na jaw? Okazuje się, że im więcej kontroli, tym lepiej dla pracownika. Niestety, takie praktyki powodują, że Polacy tracą. 

Polacy tracą, pracownicy fiskusa zyskują 

Serwis Prawo.pl jest zdania, że pracownicy fiskusa mogą liczyć na wysoką premię, jeśli wykażą się zwiększoną aktywnością podczas kontroli firm. Co więcej, dziennikarze dotarli do szczegółowych danych, na podstawie których przeliczane są nagrody. Dla przykładu po zakończeniu trzech kontroli celno-skarbowych w ciągu trzech miesięcy przyznawane jest 100 procent nagrody. Jednak pracownik, który ukończy dwie sprawy, dodatkowymi działaniami może sprawić, że otrzyma pełną premię. Pomocne w tym będą decyzje o zabezpieczeniu oraz udział w akcjach zorganizowanych. 

Na premię wpływają także liczby przeprowadzonych kontroli, zajęć i spraw utrzymanych w drugiej odwoławczej. Co oznacza to dla podatników? Polacy w każdej sytuacji są na przegranej pozycji, chyba że trafią na pracownika fiskusa, który nie stara się o dodatkowe pieniądze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ile premii może otrzymać pracownik fiskusa? 

Ujawnione zostały także informacje dotyczące kwot, jakie mogą otrzymać pracownicy fiskusa. Nic dziwnego, że wśród Polaków panuje oburzenie. W Ministerstwie Finansów roczna nagroda wynosi od 16 do 17 tysięcy złotych. W urzędach te kwoty mają być około trzy razy niższe, to zaś powoduje rozżalenie wśród związkowców, którzy cierpią na braki kadrowe, podczas gdy ministerstwa pozostają przepełnione. 

Dzisiaj grzeje: 1. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

2. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Chodzi o ludzkie życie

Polacy już od 2017 roku podejrzewali, że fiskus działa w podobny sposób 

"Rzeczpospolita" już w 2017 roku przekazywała, że odwołanie się od decyzji fiskusa to właściwie fikcja, co od razu wzbudziło podejrzenia, że pracownicy nagradzani są na podstawie ilości prowadzonych spraw. Polacy każdego roku są coraz bardziej stratni ze względu na takie praktyki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  2. Wielki wyczyn młodego sportowca. Zauważył pożar i uratował małe dziecko, wszystko nagrała kamera (WIDEO)
  3. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków
  4. Wielka awantura, Anna Mucha wpadła w szał. Posypały się srogie przekleństwa
  5. 2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze
  6. Znaleziono dryfującą łódź z 4-latkiem na pokładzie. Jego mama, znana aktorka została uznana za zmarłą, są zeznania chłopca

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News