Polacy tłumnie ruszyli w góry. Porażające zdjęcia obiegły cały kraj

Polacy tłumnie ruszyli w góry. Porażające zdjęcia obiegły cały kraj Źródło: facebook.com Aktualne warunki w górach

Polacy starali się stosować do wszystkich zaleceń rządu, jednak gdy wiosna dała o sobie znać, wszyscy po prostu o nich zapomnieli. Temperatura przekroczyła 20 stopni tłumy, a zgromadziły się w polskich górach. Porażające zdjęcia obiegły media.

Polacy od wielu tygodni zadają sobie tylko jedno pytanie: kiedy możliwy będzie powrót do normalności? Niestety, nawet najwybitniejsi naukowcy nie są w stanie znaleźć odpowiedzi zadowalającej wszystkich, dlatego rodacy robią co mogą, by w bezpieczny sposób korzystać z promieni słonecznych. Wystarczyło jednak, by na zewnątrz zrobiło się naprawdę gorąco, a zdrowy rozsądek został zepchnięty na drugi plan. 

Niewyobrażalny widok. Polacy tłumnie ruszyli w góry

Ostatnie dni coraz bardziej rozpieszczają mieszkańców Polski, a prognozy pogody wyraźnie wskazują, że wysokie temperatury utrzymają się jeszcze przez jakiś czas. To zmotywowało społeczność do długich spacerów z rodziną, jednak niekoniecznie we własnej okolicy. 10 maja prawdziwe tłumy zgromadziły się w polskich górach. Kilkudziesięciometrowe kolejki pod Babią Góry, przepełnione szlaki parków, a co najważniejsze - złamane nakazy o zachowaniu bezpiecznej odległości. Co więcej, wielu piechurów zupełnie zapomniało o konieczności zasłonięcia ust oraz nosa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na oficjalnym facebookowym profilu "Aktualne warunki w górach" pojawiło się kilka fotografii z niedzielnego poranka. Im bliżej południa tym bardziej rosła liczba spacerowiczów. Zdjęcie zwyczajnie odbierają mowę. Trudno uwierzyć, że Polacy tak po prostu zapomnieli o panujących obostrzeniach i zlekceważyli wszelkie zalecenia Ministerstwa Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Od dzisiaj wchodzi w życie kolejny zakaz. Potrwa do 23 maja lub jeszcze dłużej

2. Uczniowie jednak wrócą do szkół przed wakacjami? Media dotarły do ustaleń rządu

Przypominamy, że na dzień dzisiejszy liczba zarażonych koronawirusem w Polsce wynosi 15 821. By możliwe było łagodzenie kolejnych obostrzeń, statystyki nie mogą drastycznie wzrosnąć. Jednak widząc tłumy spacerowiczów w górach trudno jednoznacznie stwierdzić, czy nie dojdzie do drugiej fali zachorowań. Wyraźnie wzrost spacerowiczów zauważalny jest od momentu ponownego otwarcia parków oraz lasów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tony padliny pozostawione na polskiej drodze. "Tykająca bomba, czegoś takiego nigdy nie widziałem"
  2. Medalista mistrzostw świata popełnił samobójstwo. Miał tylko 43 lata
  3. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa
  4. Wiemy, czy zwierzęta domowe zarażają ludzi koronawirusem. Nie ma żadnych wątpliwości
  5. Nagła śmierć polskiego muzyka. Fani w żałobie, miał dopiero 42 lata
  6. Jedz codziennie 2-składnikowe naleśniki z bananów. Po 2 tygodniach nie rozpoznasz się w lustrze

Źródło: facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News