Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm

Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm Źródło: .

Polacy walczą z żywiołem. Pogoda za oknem szaleje, w nocy służby interweniowały tysiące razy, zniszczenia się coraz większe. Niebezpieczna aura sieje spustoszenie w kraju. Eksperci ostrzegają, o tym, co może pojawić się w następnych godzinach.

Polacy zostali poinformowani przez IMGW, że w związku z niebezpiecznym orkanem Sabina w kraju mogą wystąpić silne porywy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne alerty drugiego stopnia dla wielu województw w kraju. Na pozostałym obszarze obowiązywał alert pierwszego stopnia. 

Polacy walczą z żywiołem. Orkan Sabina sieje spustoszenie 

Eksperci się nie pomylili. Polacy muszą zmierzyć się z groźnym żywiołem, który pojawił się na terenie naszego kraju. Niebezpieczny orkan Sabina spowodował, że tysiące osób znalazło się bez prądu. Niestety, pojawiło się kolejne ostrzeżenie, że to, co działo się wczoraj, a także w nocy, to nie wszystko, co przyniesie Sabina. 

Podróżujący samolotami muszą kontrolować swoje loty, wiele z nich zostało odwołanych. Pociągi na terenie Polski osiągają gigantyczne opóźnienia spowodowane połamanymi drzewami, które przewracały się na tory.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zniszczenia w kraju. Jak Polacy przetrwali noc?

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów noc z niedzieli na poniedziałek najbardziej miała się dać we znaki. Polacy byli przygotowani na to, że w kraju będzie niebezpiecznie, a silne porywy wiatru związane z pojawieniem się orkanu Sabina mogą spowodować dramatyczne wydarzenia. 

- KRAJ - w związku z silnym wiatrem do godz 6.00 PSP odnotowała na terenie kraju 1,1 tys. interwencji. Uszkodzonych zostało 15 budynków mieszkalnych i 3 gospodarcze. Bez dostaw prądu pozostaje ponad 55 tys. odbiorców (najwięcej w woj. podkarpackim - 14 tys.) - poinformował dzisiaj nad ranem Grzegorz Świszcz. 

Straż pożarna podała już oficjalne informacje, dotyczące tego, ile razy podejmowali interwencje w minioną niedzielę. 

Dzisiaj grzeje: 1. O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]

2. IMGW pilnie wydało najwyższy, 3. stopień alertów. Życie Polaków zagrożone, niż Sabina niedługo uderzy w Polskę

- Akcje 1507, w tym pożary 420, miejscowe zagrożenie 991, alarmy fałszywe 96. Pożary: ofiary śmiertelne 0, ranni 7. Miejscowe zagrożenie: ofiary śmiertelne 16, ranni 111 - pojawiła się oficjalna statystyka interwencji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Ogromna zmiana w NFZ od marca. Do 4 specjalistów dostaniesz się bez kolejki
  3. Tragiczny bilans nocnej wichury na południu Polski. 16 zwierząt zmarło w kilka sekund na miejscu, nie miały żadnych szans
  4. Pilna akcja służb, trwa walka o zdrowie i życie. Media przekazały wiadomości o ogromnej tragedii
  5. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm

źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News