Polacy
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Monika Majko - 9 Września 2020

Padł ostatni "bastion" w Polsce. Opierali się 190 dni

Polacy nie mają powodu do świętowania, padł ostatni "bastion" w kraju. Sanepid potwierdził smutne doniesienia, mieszkańcy powiatu, który przez 190 dni pozostawał bez odnotowanego przypadku zakażeniem koronawirusa, właśnie stracili miano "zielonej wyspy".

Polacy nie mają powodu do radości, sanepid właśnie potwierdził zakażenie koronawirusem w jedynym powiecie w kraju, który do tej pory nie odnotował żadnego przypadku SARS-COV-2. Ostatni "bastion" bronił się przed pandemią przed 190 dni.

Polacy nie mają czego świętować, koronawirus oficjalnie objął teren całego kraju

Jeszcze niedawno powiat gołdapski był jedynym wolnym od koronawirusa rejonem w Polsce. Eksperci oraz lokalni mieszkańcy zastanawiali się, jak to jest możliwe, że tereny te przez 190 dni skutecznie unikały zakażenia wirusem SARS-COV-2. Zwracano uwagę na to, że ruch w powiecie jest niewielki, ponieważ graniczy on z obwodem kaliningradzkim, a granica została zamknięta właśnie z powodu pandemii. Dodatkowo, w powiecie gołdapskim mieszka tylko 27 tysięcy osób, więc ze względu na niewielkie zaludnienie, łatwiej było utrzymać mieszkańcom dystans społeczny.

Przygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychPrzygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychCzytaj dalej

- Ciężko mi powiedzieć dlaczego. Sami się dziwimy - mówiła Halina Karpińska z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gołdapi, cytowana przez "TVN 24".

W powiecie gołdapskim potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, starszy mężczyzna trafił do szpitala

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

Niestety, ostatni "bastion" w Polsce właśnie padł. Lokalny sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u starszego mężczyzny, który zamieszkuje teren powiatu gołdapskiego. Pacjent zarażony SARS-COV-2 trafił do szpitala. Jak przekazał portal goldap.info, aktualnie na terenie powiatu sześć osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a 10 przechodzi kwarantannę na podstawie decyzji, wydanej przez miejscowy sanepid. Dodatkowo, 18 osób przebywa na obowiązkowej izolacji po powrocie z zagranicy.

Dzisiaj grzeje:

1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Łącznie na terenie całej Polski potwierdzono do tej pory 71 947 przypadków zakażenia koronawirusem, a 2 147 osób zmarło, w wyniku rozwinięcia się u nich choroby COVID-19. Na całym świecie wirusem SARS-COV-2 zaraziło się już ponad 27,6 mln ludzi, a śmierć w wyniku zakażenia poniosło 898 tys. pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agata Duda padła ofiarą ostrej krytyki. Tak powinna postępować pierwsza dama?
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Sprawdzili, które uwielbiane przez Polaków grzyby są najzdrowsze. Wyniki mogą zaskoczyć nawet zapalonego grzybiarza

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News