Katastrofalna wiadomość z samego rana. Najbardziej zagrożona grupa Polaków może nie zdążyć

Katastrofalna wiadomość z samego rana. Najbardziej zagrożona grupa Polaków może nie zdążyć Źródło: Pixabay DarkoStojanovic

Dramatyczne wieści z samego rana. Nawet najbardziej zagrożeni Polacy mogą nie mieć szans na otrzymanie właściwej pomocy. Sytuacja jest katastrofalna. Okręgowa Izba Lekarska rekomenduje różne rozwiązania. Niestety prognozy nie wyglądają najlepiej. Temat zostanie poruszony na dzisiejszym spotkaniu ministra zdrowia z przedstawicielami Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Dotychczas Polacy nie byli tak chętni na szczepienia przeciwko grypie. Jak wynika z informacji podanych przez RMF FM, w poprzednich latach zaledwie cztery procent Polaków z niej korzystało. Obecnie zainteresowanych jest nawet kilkanaście milionów pacjentów. Z prognoz Okręgowej Izby Lekarskiej wynika, że w tym sezonie będzie nawet 10 razy więcej chętnych niż w zeszłym roku. Niestety pojawił się poważny problem.

Polacy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, nawet najbardziej potrzebujący mogą nie otrzymać szczepionki

Jak przewidywał dr Łukasz Durajski, szef Zespołu do spraw szczepień z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, w rozmowie z RMF FM, szczepionki z pewnością zabraknie dla wszystkich chętnych. Nie to jednak jest najgorsze. Jak się okazuje, szczepionki może zabraknąć nawet dla osób w grupie największego ryzyka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Selekcja między jednym a drugim pacjentem jest trochę jak wybór przy historii Włochów, którzy borykali się z problemem, który lekarz dostanie respirator, gdy są zakażeni koronawirusem. Mieli pięć respiratorów i dziesięciu pacjentów. Mamy wiele osób, które potrzebują szczepionki, niestety, jest jej dramatycznie mało - przekazał dr Łukasz Durajski w rozmowie z RMF FM. 

Okręgowa Izba Lekarska zarekomendowała, by Ministerstwo Zdrowia zdobyło szczepionki z innych krajów. Niestety nie będzie to łatwym zadaniem. Choć sprzedaż szczepionek leży w ich interesie, nie będą w stanie ich wyprodukować. Telefony z pytanie,m o to, kiedy pojawi się szczepionka, pojawiają się nieustannie, przekazał dr Łukasz Durajski. Dodał, że niestety nie widzi dobrego rozwiązania w tej dramatycznej sytuacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna wiadomość rządu, ministerstwo potwierdziło koszmarne doniesienia. Jest coraz gorzej

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur

- Powiem brutalnie, że nie widzę rozwiązania. Może resort zdrowia zdobędzie jeszcze 200 tysięcy, do pół miliona szczepionek, to jest dramatycznie mało. Włożyliśmy dużą pracę w przekonanie Polaków do szczepień. Brak szczepionek jest dla nas kulą u nogi - podkreślił doktor w rozmowie z RMF FM. Temat ten ma zostać poruszony również na dzisiejszym spotkaniu ministra zdrowia z przedstawicielami Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rossmann rozbija bank. Do drogerii ruszą tłumy, powód zaskakuje
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku
  5. Dzieje się teraz. W kolejnych szkołach w Polsce zmuszają dzieci do jednej rzeczy, rodzice dowiadują się za późno
  6. Zanim położysz się spać, wrzuć obrany ząbek czosnku do toalety. Rano będziesz zaskoczony, niesamowite efekty

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News