Wiadomość, która zelektryzowała tysiące Polaków. Ważna, nowa zasada stanu epidemicznego w Polsce

Wiadomość, która zelektryzowała tysiące Polaków. Ważna, nowa zasada stanu epidemicznego w Polsce Źródło: pikio.pl

Polacy podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem Łukasza Szumowskiego i Janusza Cieszyńskiego dowiedzieli się, że wprowadzone zostają nowe zasady w związku z dynamicznie zmieniającym się stanem epidemiologicznym w kraju. Nowe zasady, o których była mowa podczas spotkania, weszły w życie od wczoraj, 8 sierpnia. Jedna z nowych zasad zelektryzowała tysiące Polaków.

Polacy od 8 sierpnia przestrzegać muszą nowych zasad, które weszły w życie. Obostrzenia dotyczące "żółtych" i "czerwonych" stref, a także obowiązek noszenia maseczek, pojawia się najczęściej, jeśli mowa o nowych zasadach. Jednak okazuje się, że nie tylko to się zmieni. Wprowadzona została zmiana, która dotknie wszystkich, właśnie przypomniała o niej Kancelaria Premiera za pośrednictwem Twittera. 

Polacy poznali nowe zasady bezpieczeństwa 

W Polsce wyodrębnione zostały powiaty "czerwone": ostrzeszowski (woj. wielkopolskie), nowosądecki (woj. małopolskie), Nowy Sącz (woj. małopolskie), wieluński (woj. łódzkie), pszczyński (woj. śląskie), Ruda Śląska (woj. śląskie), rybnicki (woj. śląskie), Rybnik (woj. śląskie), wodzisławski (woj. śląskie), a także żółte: wieruszowski (woj. łódzkie), Jastrzębie Zdrój (woj. śląskie), jarosławski (woj. podkarpackie), Żory (woj. śląskie), kępiński (woj. wielkopolskie), przemyski (woj. podkarpackie), cieszyński (woj. śląskie), pińczowski (woj. świętokrzyskie), oświęcimski (woj. małopolskie), Przemyśl (woj. podkarpackie). Ze względu na wzrost zakażeń w tych powiatach, wprowadzone zostały tam nowe zasady bezpieczeństwa. 

Na stronie rządowej można przeczytać o wszystkich zmianach, jakie weszły w życie od 8 sierpnia. W żółtych i czerwonych powiatach powrócił między innymi obowiązek zasłaniania nosa i ust poza domem, a także zmieniły się wytyczne dotyczące organizacji wesel, transportu, wydarzeń kulturalnych, ale nie tylko. O jednej z nowych zasad przypomina Kancelaria Premiera. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ważna, nowa zasada. Polacy muszą o tym pamiętać

- Od 8 sierpnia w wyznaczonych powiatach obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w restauracjach i gastronomii - przekazała Kancelaria Premiera za pośrednictwem Twittera. 

Zgodnie z nowymi zasadami dla zielonych, żółtych i czerwonych powiatów, wprowadzono także nowe zasady w lokalach gastronomicznych na terenie całego kraju. I tak w powiatach zielonych Polacy nadal zobligowani są do zasłaniania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca, pracownicy powinni nieustannie mieć zasłonięte usta i nos. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.
2. Majętny mąż chciał być pochowany z całą fortuną. Zemsta żony po jego śmierci zasługuje na oklaski
3. 
Spektakularna wpadka w TVP na żywo. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Obostrzenia zmieniły się dla powiatów żółtych i czerwonych. Dla obydwu typów zostały wyznaczone takie same obostrzenia, co oznacza, że klienci muszą mieć zasłonięte usta i nos, a także lokal powinien zadbać, by w środku przebywały osoby zgodnie z zasadą, że na jednego klienta muszą przypadać cztery metry kwadratowe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Do mediów właśnie trafiła dramatyczna informacja. Jego śmierci nikt nie mógł przewidzieć, rodzina jest załamana
  2. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  3. Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich
  4. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  5. Niebezpieczny wypadek na żywo w "Pytanie na śniadanie" TVP. Mogło źle się skończyć

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News