Ogromne problemy z bankami w weekend. Wielu Polaków zostanie bez dostępu do pieniędzy, lepiej wybierzcie gotówkę

Ogromne problemy z bankami w weekend. Wielu Polaków zostanie bez dostępu do pieniędzy, lepiej wybierzcie gotówkę Źródło: Pixabay/flyerwerk

Polacy mogą spodziewać się utrudnień w związku z wielkim łączeniem czterech popularnych banków. Niedostępna ma być bankowość online oraz m.in. transakcje BLIK. Specjaliści ostrzegają, że podobne wydarzenia w przeszłości nie zawsze przebiegały "bezboleśnie", lepiej uzbroić się w gotówkę.

Polacy w nadchodzący weekend mogą spodziewać się utrudnień związanych z funkcjonowaniem popularnych banków. Chodzi o Millenium, BNP Paribas, Eurobank oraz Raiffeisen. Na stronach banków oraz w wiadomościach tekstowych pojawiły się informacje o zmianach oraz możliwych utrudnieniach związanych z tym, że od piątkowego popołudnia rozpoczną się procedury łączenia jednostek: Eurobanku z Millenium oraz BNP Paribas z Raiffeisen.

Przerwa techniczna potrwa do poniedziałku

Oficjalnie przerwa ma potrwać do poniedziałku, ale wszystko wróci do normy dopiero we wtorek 12 listopada ze względu na poniedziałkowe święto narodowe.

Eurobank zapewnia, że w piątek przelewy Elixir będą realizowane bez zmian: ostatnia sesja przychodząca ma mieć miejsce o 18:00, a ostatnia wychodząca o godzinie 14:30. W przypadku pilnych przelewów warto więc zadbać o to, aby zostały wykonane do południa. Od godziny 18:00 w piątek przez trzy doby klienci Eurobanku nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Przestaną działać płatności przez internet, zbliżeniowe telefonem. Nie będzie też można aktywować kart.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bank zapewnia, że nie przewiduje utrudnień w funkcjonowaniu płatności kartą czy wypłacaniu pieniędzy w bankomatach.

Nieco później zaczną się problemy w Millenium - przerwę zaplanowano na 5:30 w sobotę. Do poniedziałku nie będą działać: bankowość internetowa, aplikacja mobilna, BLIK, płatności przez internet, zbliżeniowe płatności smartfonem oraz operacje w oddziałach i przez telefon.

BNP Paribas łączy się z Raiffeisen

W piątek o 13:00 zamknięte zostaną placówki BNP Paribas. To ze względu na kolejny etap łączenia z Raiffeisen. Od 15:00 nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i przestanie działać aplikacja mobilna. Niedostępna będzie także możliwość skorzystania z kodów BLIK oraz wpłatomatów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zostawił po sobie miliardy. Fani są zdruzgotani
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

Chociaż BNP Paribas obiecuje, że utrudnienia nie obejmą wypłat z bankomatów, specjaliści ostrzegają, że warto przed weekendem wyjąć gotówkę. 

- Podobne operacje realizowane w innych bankach nie zawsze przebiegały bezproblemowo. Jeśli planujemy robić w weekend zakupy, warto wcześniej skorzystać z bankomatu i zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotówki.  Dzięki temu unikniemy problemów w przypadku nawet chwilowych przerw w działaniu systemu odpowiadającego za realizację płatnościami kartami - powiedział w rozmowie z mediami Konrad Pluciński, ekspert portalu "Total Money".

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
  3. Kobieta poszła z dzieckiem do restauracji. Gdy zobaczyła dopisek na rachunku oczy wyszły jej z orbit, tego nie przewidziała
  4. Postanowiła obciąć sobie grzywkę, wszystko nagrywała. Zobaczyła się w lustrze i opadła jej szczęka
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

źródło: wp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News