Rząd PiS ukrywa deficyt budżetu? Połowa Polaków jest o tym przekonana

Rząd PiS ukrywa deficyt budżetu? Połowa Polaków jest o tym przekonana

Polacy mają mieszane uczucia w kwestii ostatnich obietnic rządu o zrównoważonym budżecie. Wyniki sondażu nie pozostawiają wielu wątpliwości - połowa z nich wątpi w taką możliwość.

Polacy odpowiadali w sondażu "Rzeczpospolitej" na temat obecnej sytuacji budżetowej Polski. Jak wynika z odpowiedzi obywateli, całkiem spora część badanych nie wierzy w obietnice Mateusza Morawieckiego o zrównoważonym budżecie i zerowym deficycie.

Połowa Polaków uważa, że rząd ukrywa część swoich wydatków

Jak obiecał przed wyborami premier Mateusz Morawiecki - budżet w 2020 roku w Polsce ma być zrównoważony. To oznacza, że dochody będą pokrywały się z wydatkami rządu. Taka sytuacja wydarzyłaby się po raz pierwszy od 30 lat. Mimo szeroko rozwiniętego programu socjalnego, szef rządu utrzymuje, że zbilansowanie wydatków jest możliwe.

SW Research dla "Rzeczpospolitej" wykonało badanie, w którym zapytano respondentów czy ich zdaniem rządowi uda się uzyskać równowagę budżetową. Aż 50% odpowiedziało, że podejrzewa rząd o ukrywanie części wydatków. 19,3% respondentów stwierdziło, że to dzięki polityce Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei 13% ankietowanych dopatrywało się związku z obecną, dobrą koniunkturą. 13% nie miało na ten temat zdania.

Plan rządu na osiągniecie zrównoważonego budżetu w 2020 roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak można dowiedzieć się z przyjętego obecnie projektu, wydatki rządu mają zmieścić się w kwocie około 429 miliardów złotych. Deficyt sektora finansowego rządu ma wynosić jedynie 0,3% PKB - dzięki podatkowi VAT budżet zasilić ma ponad 200 miliardów, a z kolei z podatku CIT 41 miliardów złotych. Osiągnięcie tego będzie możliwe, jeśli sprawdzą się prognozy dotyczące wzrostu PKB.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka chciała zrobić mamie niespodziankę. Gdy otwierała drzwi, usłyszała głośny huk i upadła na ziemię
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

- Mamy obecnie jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w UE. Ten poziom konserwatywny założony w budżecie skłania nas do ostrożnego optymizmu co do dalszego realizowania naszych zapowiedzi o ile wyborcy ponownie nam zaufają - zapewniał Mateusz Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. Na scenę "The Voice of Poland" wyszła 17-latka. Wystarczyła chwila, Michał Szpak był jak zahipnotyzowany
  4. Benedykt XVI dostał wylewu i jest z nim źle? Rzecznik Watykanu wydał specjalne oświadczenie
  5. Elżbieta Jaworowicz od 35 lat prowadzi "Sprawę dla reportera". Dopiero teraz ujawniono prawdę o programie

Źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News