ZUS potwierdził obawy. Tysiące osób postawione pod ścianą

ZUS potwierdził obawy. Tysiące osób postawione pod ścianą Źródło: Wikimedia.org Henryk Borawski CC BY-SA 3.0

Polacy się tego obawiali, tysiące obywateli nie wie, co zrobić. Zakład Ubezpieczeń Społecznych potwierdził niepokojące doniesienia, nie jest łatwo.

Polacy obawiali się takich słów, niestety, ZUS potwierdził lęk wielu tysięcy obywateli. Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oświadczyli, że pracownicy urzędu robią co mogą, by zapewnić płynność w funkcjonowaniu instytucji, nie jest to jednak łatwe zadanie.

Polacy obawiali się takich utrudnień

Wszystkie placówki ZUS zostały wstępnie zamknięte do 10 kwietnia z powodu zagrożenia pandemicznego w całym kraju, co znacznie utrudnia petentom kontakt z urzędem. Kolejki na infolinii są ogromne, a dodzwonienie się do urzędnika wymaga wiele czasu i szczęścia. Dziennikarze faktu sprawdzili, jak w obecnej sytuacji funkcjonuje połączenie pomiędzy urzędem, a obywatelami. Po wybraniu numeru infolinii, automatyczna sekretarka miała ich poinformować, że zostali umieszczeni na 507 miejscu wśród oczekujących na połączenie z urzędnikiem.

- Robimy wszystko, aby ułatwić Polakom kontakt z ZUS. Prosimy o wyrozumiałość, bo sytuacja jest nowa także dla nas, a staramy się robić wszystko, co w naszej mocy - zaapelował wtedy Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS w rozmowie z "Fakt.pl".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielu Polaków będzie musiało ponownie złożyć dokumenty

Teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał oficjalną informację, która jeszcze bardziej zaniepokoiła Polaków. Urząd potwierdził, że nie każdy mail z dokumentami, którymi Polacy aktualnie zasypują instytucję, zostanie potraktowany z należną uwagą.

- Skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez nas rozpatrywane – można przeczytać w oficjalnym w oświadczeniu ZUS.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje uwielbiana Adriana Wilczyńska

2. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? NBP zajął jasne stanowisko. Wiemy, jak możesz wydawać swoje pieniądze

ZUS zaapelował do obywateli, którzy przesłali swoje wnioski na adres cot@zus.pl lub inny adres mailowy do urzędu, by przekazali je ponownie właściwą drogą. Obecnie istnieją trzy sposoby, by poprawnie złożyć potrzebne dokumenty. Można to zrobić za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, wysłać w formie papierowej tradycyjną pocztą lub dostarczyć osobiście do najbliższej placówki ZUS i wrzucić do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa", nie kontaktując się bezpośrednio z urzędnikiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzaje i przyczyny bólu głowy. Może stanowić objaw niebezpiecznych chorób
  2. Robert Lewandowski nie przestaje pomagać polskim szpitalom. Kolejna wspaniała inicjatwa
  3. Sałatka jarzynowa, której nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Sekretny składnik sprawia, że ma niezapomniany smak
  4. Premier Morawiecki ma ważny apel do wszystkich Polaków. Jedyny sposób, żeby w Wielkanoc uniknąć tragedii
  5. Dziewczynka bawiła się z psem nad wodą. Nagle wydarzyło się najgorsze, cała rodzina wpadła w panikę
  6. Komisarz z KGP: policja może sprawdzać mieszkania podczas śniadania wielkanocnego. Wystarczy donos sąsiada

źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News