Obliczono ile będzie ofiar śmiertelnych w Polsce i kiedy nastąpi szczyt zarażeń i zgonów. Niepokojące prognozy

Obliczono ile będzie ofiar śmiertelnych w Polsce i kiedy nastąpi szczyt zarażeń i zgonów. Niepokojące prognozy Źródło: Liu Kun/Xinhua News/East News

Polacy z niepokojem obserwują kolejne statystyki dotyczące odnotowanych przypadków zakażeń oraz zgonów. W dalszym ciągu w kraju widać tendencję wzrostową. Naukowcy przewidzieli, ile osób może przegrać walkę z COVID-19.

Polacy chcą za wszelką cenę dowiedzieć się, kiedy będą mogli wrócić do normalnego życia. Każda analiza napawa ich niepokojem, są też dobre wiadomości.

Polacy przygotowują się na szczyt zakażeń

Minister zdrowia oraz premier zapowiadali wcześniej, że szczyt zakażeń może przypaść w okolice świąt wielkanocnych. Wraz z obserwacją kolejnych przypadków zachorowań szacują, że szczytu możemy spodziewać się na przełomie kwietnia i maja. Z kolei naukowcy z The Institute for Health Metrics and Evaluation w USA podali dokładny dzień - ma to być 24 kwietnia.

Z wiedzy naukowców i analiz epidemiologów z instytutu korzysta m.in. Biały Dom. Ustalono, że 24 kwietnia i tak jest terminem ruchomym - koronawirus działa tak dynamicznie, że trudno w tej chwili powiedzieć coś naprawdę pewnego. Uczeni twierdzą, że szczyt zachorowań może wypaść tydzień wcześniej, a nawet kilka dni po podanej dacie. Są też dobre wiadomości - przekazano, że w maju liczba zgonów ma stopniowo spadać.

Ilu Polaków umrze na koronawirusa?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według badań The Institute for Health Metrics and Evaluation średnia liczba zgonów w Polsce będzie oscylować w okolicach 2 tysięcy. Liczba ofiar COVID-19 ma wynieść od 1,2 do nawet 3 tysięcy. Na tę chwilę (08.04 12:20) w naszym kraju odnotowano 136 zgonów. Naukowcy szacują także, że w Polsce nie zabraknie miejsc w szpitalach, na oddziałach intensywnej terapii oraz wystarczy respiratorów.

Dzisiaj grzeje: 1. Pod osłoną nocy zmieniono nagle rozporządzenie ws. obostrzeń. Nie wszyscy będą zadowoleni
2. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę

O wiele gorzej wyglądają szacunki naukowców dla innych krajów. W całej Europie łącznie można spodziewać się ponad 150 tysięcy ofiar epidemii, z czego aż 66 tysięcy w Wielkiej Brytanii. Na wyspach do tej pory odnotowano 6171 zgonów. Dla USA prognoza również nie jest optymistyczna - szacuje się śmierć 81 tysięcy osób, na tę chwilę statystyki pokazują 12 911 zmarłych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lublinie zastosowano eksperymentalną metodę leczenia COVID-19. Świetne rezultaty
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Wyciekł tajny plan ws. koronawirusa. Wszystko zostało już dokładnie rozpisane w Niemczech
  4. Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane
  5. Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News