Polacy zebrali 16 milionów złotych do "ostatniej puszki Pawła Adamowicza". Już wiemy, co się stało z tymi pieniędzmi

Polacy zebrali 16 milionów złotych do "ostatniej puszki Pawła Adamowicza". Już wiemy, co się stało z tymi pieniędzmi Źródło: Wikimedia Commons/Rudolf H. Boettcher

Polacy pokazali, jak potrafią się jednoczyć i po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza zgromadzili aż 16 milionów. Dopiero teraz wszyscy dowiedzieli się, na co zostały przekazane zebrane pieniądze.

Polacy byli wstrząśnięci, gdy w trakcie finału WOŚP prezydent Gdańska został zaatakowany, a niedługo później zmarł. Zorganizowano wówczas specjalną akcję poświęconą jego pamięci, w czasie której zebrano astronomiczną sumę. Media rozpisywały się o niebywałym sukcesie rodaków, jednak długo też nie podawano, na co zostaną przeznaczone zebrane fundusze. 

Ostatnia puszka dla Pawła Adamowicza 

Kilka godzin przed tragicznym wydarzeniem, Paweł Adamowicz kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potworne wydarzenia zmotywowały poruszonych Polaków, by kontynuować jego dzieło, dlatego utworzono specjalną akcję o nazwie "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. Aż trudno było uwierzyć w zaangażowanie wszystkich rodaków, a polskie media aż wrzały, nieustannie aktualizując wysokość zebranej kwoty, która stale rosła.

Następczyni Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz z dumą podkreślała, że za wszystkim stoi Patrycja Krzymińska, która zainicjowała całą akcję. Gorączka ostatniej puszki trwała w najlepsze, aż ostatecznie podano finalny wynik 16 milionów złotych, które udało się zebrać. Długo jednak nie podawano, na co zostaną przeznaczone zebrane fundusze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co stało się z zebranymi pieniędzmi? 

Dopiero po pewnym czasie Dulkiewicz oficjalnie poinformowała, że datki zostały przekazane dla gdańskich szpitali im. Kopernika i św. Wojciecha oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i Szpitala Dziecięcego Polanki. Dzięki tym 16 milionom zakupiono niezbędny sprzęt, który pozwoli uratować zdrowie i życie milionów dzieci. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Pani Romana dostaje 400 złotych emerytury. Powiedziała, na kogo będzie głosować, po czym zalała się łzami  

Do placówek trafiło: wyposażenie medyczne, karetkę typu N, dwa rezonanse magnetyczne, dwa systemy monitorowania pacjenta, głowicę echo do ultrasonografu, echokardiograf, dwa aparaty do znieczulania, trzy materace przeciwodleżynowe, fotel kąpielowy, laser do leczenia blizn pooparzeniowych, USG, inkubator, RTG, tomograf komputerowy oraz zestaw do trudnej inkubacji i do usuwania ciał obcych z dróg oddechowych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Haczyk w płacy minimalnej. SETKI TYSIĘCY Polaków wylądują na bruku
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Jest jeszcze taki młody, wykańcza go śmiercionośny nowotwór. Znany tata poinformował o dramacie syna
  5. "Mój 11-letni syn doprowadza mnie do szału". Pani Joanna już nie przyjmuje od niego przeprosin

Źródło: wprost 

Następny artykuł