Pilny apel do wszystkich Polaków. Chodzi o ich zdrowie i życie

Pilny apel do wszystkich Polaków. Chodzi o ich zdrowie i życie Źródło: .

Polacy dostali pilne ostrzeżenie, sanepid apeluje w związku z dużym zagrożeniem zdrowia oraz życia. Przewoźnik poinformował wszystkich podróżnych o możliwym niebezpieczeństwie. Niestety wiele osób jest narażonych.

Polacy dostali pilne ostrzeżenie w sprawie zagrożenia zdrowia i życia. Pilny apel dotyczy wielu osób. Wszyscy są w ogromnym niebezpieczeństwie. Informacja została przekazana przez przewoźnika.

Polacy dostali pilne ostrzeżenie. Ważny apel

Jeden z pasażerów sobotniego lotu z Poznania do Eindhoven linii Wizz Air był zakażony koronawirusem. Rzecznik poznańskiego lotniska przekazał informację pozostałym podróżnym, którzy mogą być narażeni. Jako pierwsze informację o zakażeniu podała poznańska telewizja WTK. Jak potwierdził rzecznik Portu Lotniczego Poznań-Ławica, Błażej Patryn, linie lotnicze przekazały informację o zakażonym pasażerze wszystkim osobom, które 1 sierpnia podróżowały z Poznania do Eindhoven.

Rzecznik przyznał, że o całej sprawie dowiedział się dopiero w piątek, w dodatku od jednej z pasażerek wspomnianego lotu, która otrzymała wiadomość o zakażeniu. Kobieta miała zgłosić się z pytaniem o to, co ma teraz zrobić, ponieważ kolejnego dnia ma lot powrotny do Holandii. Według informacji rzecznika na pokładzie samolotu mogło podróżować ok. 100 osób. 

- Wizz Air wyraźnie wskazał na to, że wszyscy pasażerowie tego lotu muszą zgłosić się do stacji sanepidu albo do placówek zdrowotnych - przekazał rzecznik. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Anna Pawłowska, kierownik Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu przekazała, że linie lotnicze poinformowały o wszystkim pasażerów, którzy pierwszego sierpnia podróżowali na pokładzie wraz z jednym z zakażonych pasażerów. Wszyscy powinni zgłosić się do inspekcji sanitarnych w swoich miejscowościach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w niesamowicie popularnym miejscu. Sanepid prowadzi pilne poszukiwania
2. Ranking najgroźniejszych chorób według WHO. Na którym miejscu znalazł się COVID-19?
3. Tragiczne wydarzenia na oczach widzów TVP. Wszystko poszło na żywo, są ofiary

- Na terenie powiatu poznańskiego mamy dwie osoby z tego lotu, objęte kwarantanną - dodała Anna Pawłowska. Poznański sanepid niestety nie otrzymał dokładnej informacji na temat tego, ile osób leciało wówczas samolotem. W województwie wielkopolskim potwierdzono już 4 276 przypadków zakażenia koronawirusem. 203 osoby zmarły. W wielu miejscach w kraju sytuacja wygląda naprawdę poważnie, najgorzej jest w "czerwonych strefach".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. PKO BP ostrzega klientów. Uwaga na próby wyłudzeń. Nie strać swoich oszczędności   

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News