Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków

Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków Źródło: unsplash.com Georg Arthur Pflueger

Polacy już od jutra będą zobligowani do przestrzegania nowych rozporządzeń. Szykują się ogromne zmiany dla Polaków, którzy mieszkają w "czerwonych" i "żółtych" sferach, gdzie obecnie odnotowuje się najwyższy wzrost zakażeń. Co zmieni się od najbliższej soboty?

Polacy wczoraj podczas konferencji przedstawicieli rządu dowiedzieli się, że kraj został podzielony na "czerwone", "żółte" i "zielone" powiaty. Podział powiatów został przeprowadzony na podstawie liczby zakażeń, jakie pojawiają się na danych obszarach. W "żółtych" i "czerwonych" powiatach Polacy muszą się przygotować na ogromne zmiany. 

"Czerwone" powiaty: Polacy szykują się na powrót obostrzeń 

"Czerwonymi" powiatami zostały określone te miejsca w kraju, gdzie odnotowywany jest największy wzrost zakażeń koronawirusem. Obejmie ona w województwie śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik, a w województwie wielkopolskim – ostrzeszowski, w województwie małopolskim – nowosądecki i Nowy Sącz oraz w województwie łódzkim powiat wieluński. To w tych miejscach od soboty zmieni się wiele obostrzeń. Przede wszystkim Polacy z tych województw, zobligowani będą do zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, tak jak odbywało się to w marcu, czyli tuż po wyjściu z domu. Co więcej, mieszańcy tych powiatów nie będą mogli wybrać się do kina czy skorzystać z siłowni. 

- Mniejsza liczba kontaktów w miejscach publicznych i na różnego rodzaju uroczystościach oraz obowiązek zasłaniania twarzy po wyjściu z domu, to mniejsza możliwość transmisji. Dlatego właśnie wprowadzamy obostrzenia tam, gdzie teraz wirusa jest najwięcej. Chcemy jak najszybciej zamknąć ogniska, a do tego celu pomocnym będzie właśnie ograniczenie kontaktów międzyludzkich w przestrzeniach publicznych – zaznaczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W "czerwonych" powiatach nie będzie można organizować tragów, kongresów, otwierać sanatoriów, siłowni, klubów fitness i parków rozrywki. Podczas zgromadzeń i imprez rodzinnych liczba uczestników nie może przekraczać 50 osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Żółte" powiaty: Polacy mają wyznaczone inne obostrzenia

Żółtymi strefami zostały objęte: w województwie śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory, w województwie podkarpackim będzie to: jarosławski, przemyski i Przemyśl, w województwie - powiat kępiński, w województwie małopolskim – oświęcimski, w województwie świętokrzyskim – pińczowski, a w województwie łódzkim - powiat wieruszowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Myślała, że jej objawy są wynikiem stresu. Nie wiedziała, że jej życie wisi na włosku
3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Polacy zamieszkujący te powiaty muszą przestrzegać zupełnie innych obostrzeń. W przypadku tych regionów wyznaczone zostały limity dla jednej osoby (4 metry kwadratowe) na targach, wystawach i konferencjach. Takie same limity obowiązują na siłowni i w klubach fitness. Zgromadzenia i spotkania rodzinne nie mogą być organizowane na więcej niż 100 osób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. Media dotarły do nieznanego dotąd dokumentu. PAP: Rząd planuje całkowicie nowe obostrzenie, skomplikuje życie wielu Polek i Polaków

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News