Nie żyje już 18 Polaków. Specjaliści ostrzegają, najgorsze dopiero przed nami

Nie żyje już 18 Polaków. Specjaliści ostrzegają, najgorsze dopiero przed nami Źródło: .

Polacy muszą być przygotowani na to, co szykuje dla nas pogoda. W wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych zginęło już 18 osób, a może być gorzej. Specjaliści ostrzegają, że najgorsze dopiero przed nami.

Polacy już od dawna nie doświadczyli prawdziwej zimy. Chociaż temperatura w kraju jest wysoka, jak na tę porę roku, to wiadomo już, że na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych śmierć poniosło 18 osób. Niestety, specjaliści nie mają dobrych wiadomości - okazuje się, że najgorsze dopiero przed nami. 

Polacy szykują się na ochłodzenie. Nocami temperatura będzie spadać poniżej zera

Od listopada zeszłego roku na skutek wychłodzenia zmarło już 18 osób. Ostatnia z nich umarła wczoraj, o czym właśnie poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Chociaż Polacy, jak dotąd, nie mają do czynienia ze srogą zimą, muszą być przygotowani na to, że temperatury w nocy będą spadały poniżej zera. 

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach temperatura w ciągu dnia nie będzie spadać poniżej zera. Natomiast Polacy odczują mróz nocami, kiedy temperatura będzie wahać się od -1 do -3 stopni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nocami najchłodniej będzie w centrum i na wschodzie kraju. We wtorek i środę w nocy i nad ranem temperatura będzie tam wynosić -3 stopnie. W czwartek pojawią się opady deszczu, które przy niskich temperaturach w nocy będą tworzyć gołoledź na drogach. 

Polacy muszą pomagać potrzebującym

Największe niebezpieczeństwo czyha nocą, kiedy temperatury zaczynają spadać poniżej zera. W najgorszym położeniu znajdują się osoby bezdomne, które mroźne noce często spędzają na zewnątrz. Nie wszyscy Polacy są świadomi że kiedy spotkają na ulicy osoby bezdomne, powinni jak reagować najszybciej. 

- Nie bądź obojętny! Zadzwoń pod nr alarmowy 112, gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy - można przeczytać na stronie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
2. Tragiczna śmierć córki. Magda Gessler we łzach w "Kuchennych rewolucjach", restauratorzy wyznali jej bolesną prawdę

Każdej zimy to właśnie osoby bezdomne najczęściej padają ofiarami mrozów. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków ich życie znowu będzie zagrożone, kiedy pomimo łagodnej zimy temperatury w nocy znowu spadną poniżej zera. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. W styczniu na pewno wzrosną renty. Podwyżka zależy jednak od rodzaju świadczenia
  3. 18 dni po porodzie jej mały synek zmarł. Mama ostrzega wszystkich rodziców przed poważnym błędem, który może spotkać każdego
  4. Mąż Sylwii Bomby jest kilkanaście lat starszy. Gwiazda TTV ujawniła tajemnicę ich związku, widzowie "Gogglebox" nie kryją zaskoczenia
  5. Była wzorem dla milionów chorych osób. Niestety, w wieku 52 lat pisarka przegrała walkę z nowotworem

źródło: wp 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News