Ministerstwo ostrzega Polaków. Musicie uważać na te maile, to oszustwo

Ministerstwo ostrzega Polaków. Musicie uważać na te maile, to oszustwo Źródło: unsplash/john_schnobrich/

Polacy coraz częściej zaczynają otrzymywać wiadomości drogą mailową, które ponaglają do uiszczenia zaległej wpłaty. Z uwagi na ogromne ryzyko, jakie towarzyszy całej sprawie, ministerstwo zdecydowało się wydać specjalne ostrzeżenie, by uchronić obywateli przed utratą pieniędzy.

Polacy znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie. Fałszywe maile docierają do coraz szerszego grona odbiorców, a tym samym pojawia się coraz więcej potencjalnych ofiar, które mogą stracić wszystkie swoje oszczędności. Ministerstwo musi działać szybko, nim oszust dostanie to, czego chce. Ku przestrodze ujawniono treść wiadomości, na które należy uważać. 

Pilne ostrzeżenie ministerstwa. Polacy mogą stracić wszystkie pieniądze 

Jak podają media, Krajowa Administracja Skarbowa otrzymuje coraz więcej zgłoszeń o otrzymanych mailach z wezwaniem do zapłaty. Internetowy oszust ponagla do uiszczenia zaległego podatku VAT, podając dokładny numer konta bankowego, na który należy dokonać wpłaty. 

Ponadto, zamieszcza imię, nazwisko oraz numer telefonu, co do złudzenia ma przypominać prawdziwą wiadomość od KAS. U dołu maila znajduje się również załącznik z wirusem, który zostanie zainstalowany na naszym urządzeniu w momencie, gdy w niego wejdziemy. Ministerstwo alarmuje, by pod żadnym pozorem nie otwierać przesłanego linku ani w żaden sposób nie reagować na otrzymanego maila. Odesłanie wiadomości do nadawcy również grozi zainfekowaniem komputera, co z kolei doprowadzi do wypłynięcia wszystkich naszych danych, które mogą trafić w niepowołane ręce. KAS ostrzega, że choć mail może do złudzenia przypominać prawdziwy, został wysłany przez oszusta, który chce wyłudzić pieniądze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak wygląda fałszywa wiadomość? 

By dokładnie pokazać Polakom, na jaką wiadomość powinni uważać, ujawniono treść jednej z nich. Możemy między innymi przeczytać w niej o wysokiej karze, która grozi nam w momencie, gdy nie dokonamy wpłaty. 

Dzisiaj grzeje: 1. Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce

  1. Twoje dziecko chodzi do szkoły? Już niedługo zapłacisz za to nawet 1700 zł

- Witam, przesylamy wezwanie do uiszczenia zaleglego podatku VAT pod grozba kary wynoszancej od 5 tys. do 500 tys. zl okres na wplacenie zaleglosci wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek na ktory nalezy wplacic nalezny podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytulem zalegly podatek VAT - czytamy [pisownia oryginalna].  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Przygarnęli małego puszystego szczeniaczka. Oczy wam wyjdą z orbit, gdy zobaczycie jakie zwierzę z niego wyrosło! 
  5. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania
  6. Właśnie ujawniono nadawcę przelewu na prawie milion złotych dla Tadeusza Rydzyka. W głowie się nie mieśc

Źródło: polsatnews

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News