Polacy zmierzą się z ogromnym problemem
unsplash.com Andrik Langfield
Weronika Wasiak - 6 Maja 2020

Eksperci biją na alarm. Ogromne problemy dotkną co 10. Polaka

Polacy z każdym tygodniem mają coraz więcej powodów do zmartwień. Niestety, obecna sytuacja, wbrew oczekiwaniom, wcale nie ulega polepszeniu - wręcz przeciwnie. Trudno sobie wyobrazić, jak życie mieszkańców naszego kraju może wyglądać za kilka tygodni czy miesięcy. Eksperci zdają się nie mieć w tej kwestii żadnych wątpliwości, alarmują do społeczeństwa. Będzie źle.

Polacy nie tracą nadziei, że niebawem wszystko wróci do normy. Epidemia zawładnęła światem, zwykłym życiem codziennym, rodzinnym i zawodowym. Nie w sposób przewidzieć, co jeszcze może się wydarzyć, a najnowsze informacje specjalistów raczej nie dają zbyt wiele szans na lepsze jutro. Okazuje się, że ogromne problemy spadną na polską społeczność, a najbardziej odczuje to aż co 10 osoba.

KacperekSiostra Rafała B., ojca Kacperka przerywa milczenie. Ujawniła kluczowy fakt w jego sprawieCzytaj dalej

Polacy będą musieli zmierzyć się z poważnymi problemami. Eksperci biją na alarm

Epidemia koronawirusa wydaje się jedynie wierzchołkiem góry, jeżeli bliżej przyjrzymy się gospodarce i pogłębiającemu się z każdym tygodniem kryzysowi. Ludzie masowo tracą pracę, a przedsiębiorcy swoje działalności. Tysiące Polaków nie może być pewnych, czy jutro będą mogli udać się do pracy. Los wielu stanął pod znakiem zapytania, a jak alarmują eksperci, to dopiero początek. Wszystko przez nieustannie wzrastającą stopę bezrobocia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziecko wraca do przedszkola albo żłobka? To trzeba wiedzieć.Wysyłasz dziecko do żłobka albo przedszkola? Koniecznie pamiętaj o 7. kluczowych zasadachCzytaj dalej

Portal Innpoland przytacza wyjątkowo niepokojące prognozy otrzymanych wyników ekspertyz dla Open Eyes Economy Summit przeprowadzonych przez dr hab. Ryszarda Szarfenberga, dr. Rafała Bakalarczyka oraz Magdalena Kocejko. Na ich podstawie eksperci alarmują, że w jeżeli bezrobocie będzie wzrastać, ubóstwo może dotknąć nawet co 10. osobę w Polsce.

- Nawet co dziesiąty Polak może znaleźć się w skrajnym ubóstwie jeśli stan gospodarki nie ulegnie poprawie. Jeśli bezrobocie wzrośnie o 200%, grupa osób żyjących w skrajnym ubóstwie może powiększyć się nawet o 50% - alarmują cytowani przez Innpoland eksperci. Oznacza to zatem, że do grona osób ubogich dołączyło by aż 1,7 kolejnych obywateli.

W przedstawianych prognozach mowa o osobach żyjących poniżej minimum egzystencji, czyli kwoty 616 zł dla gospodarstwa jednoosobowego, z kolei dla rodziny z dzieckiem - 1,5 tys.

Dzisiaj grzeje:

1. Kluczowe znalezisko w bagażniku taty Kacperka. Żona Rutkowskiego przekazała nieoczekiwane wiadomości

2. Rewolucja w emeryturach. Prezydent właśnie podpisał dokument, który może zmienić wszystko

- Ubóstwo oficjalne (czyli osoby spełniające kryteria pomocy społecznej: 701 zł dla osoby samotnej, 528 zł na osobę w rodzinie) w najgorszym scenariuszu może wzrosnąć nawet do 17 proc. Kryzys może też wpędzić w niedostatek (poniżej minimum socjalnego: 1,2 tys. dla gospodarstwa jednoosobowego, ok. tysiąc zł na osobę w rodzinie) 64 proc. Polaków, co byłoby największym wynikiem od początku transformacji - informuje portal Innpoland.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje legendarny muzyk. Testy potwierdziły, że był zarażony koronawirusem
  2. Nie żyje słynny olimpijczyk. Taką karierą nie może się pochwalić nikt inny
  3. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imie, gratulujemy
  4. Ministerstwo poinformowało o poważnej pomyłce. Liczba zakażonych jest oficjalnie inna, niż podawano
  5. Nagła decyzja rządu. Chcą wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródło: innpoland

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News