Naukowcy wyliczyli, kiedy Polacy mogą wrócić do pracy. Termin dla wielu będzie powodem do płaczu

Naukowcy wyliczyli, kiedy Polacy mogą wrócić do pracy. Termin dla wielu będzie powodem do płaczu Źródło: Artgrid FORVISION

Z powodu epidemii koronawirusa Polacy musieli zrezygnować z części obowiązków. Z każdym dniem mieszkańcy zastanawiają się, kiedy będą mogli wrócić do normalnego trybu życia. Naukowcy podają możliwe wersje.

Biolog Rafał Mostowski obliczył, kiedy Polacy będą mogli prawdopodobnie wrócić do pracy i normalnego trybu pracy. Naukowiec wyliczył dwie wersje - optymistyczną i tę gorszą. Najbliższe dni mają pomóc oszacować, który model sprawdzi się w naszym kraju.

Odkąd epidemia wirusa SARS-CoV-2 dotarła do naszego kraju, Polacy musieli zmienić dotychczasowe funkcjonowanie. Zamknięto szkoły oraz uniwersytety. Do odwołania pozostają nieczynne także ośrodki kulturalne jak kina i teatry. Wielu mieszkańców przestało też chodzić do pracy. Obecna sytuacja mocno uderzyła w pracowników gastronomii oraz branży turystycznej. Wszyscy zastanawiają się, kiedy będą mogli wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Biolog szacuje, kiedy Polacy będą mogli wrócić do pracy

Polacy będą musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość, ale optymistyczne założenia biologa Rafała Mostowskiego dają nadzieję na to, że niedługo wrócimy do normalnego trybu pracy. Wiele miejsc pracy oraz placówki edukacyjne pozostają zamknięte z uwagi na zalecenia premiera i ministra zdrowia. Należy pamiętać, że nie wszyscy jednak traktują ten czas jak urlop. Część Polaków czeka, aż powrót do pracy okaże się możliwy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż pierwsi Polacy zarażeni koronawirusem zostali odnotowani w marcu, według portalu Poradnik Zdrowie, lekarze twierdzą, że epidemia mogła pojawić się w Polsce już w styczniu. Jednak ze względu na bezobjawowy przebieg choroby i brak testów, nie można było przebadać pacjentów testem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Krakowski biolog podkreślił w oświadczeniu, że w niektórych krajach oficjalnie zgłaszanych i rejestrowanych chorych może być mniej niż 10%.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja ws. wyborów prezydenckich 2020. Niebywałe sceny w Sejmie

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Zdaniem Rafała Mostowskiego, Polacy będą mogli wrócić do pracy i normalnego trybu funkcjonowania z początkiem lata - tak prezentuje się optymistyczna wersja biologa. Wszystko jednak zależy od tego, jak rząd oraz sami obywatele będą zachowywali się w czasie epidemii. Jednak w przypadku, gdy fala zachorowań będzie wygasała dłużej, może nas czekać jeszcze kilka miesięcy zamkniętych szkół oraz zakładów pracy. Istotne może okazać się podejście Polaków do społecznej izolacji i przestrzeganie zasad kwarantanny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Dopiero wiele po śmierci żona Olbrychskiego ujawniła kompromitujący sekret Osieckiej. W głowie się nie mieści
  4. Niewyobrażalny dramat gwiazdy Polsatu, przekazała rozpaczliwą wiadomość. Teść pilnie trafił do szpitala
  5. GIS podał porażające dane. Wiadomo, kto najczęściej choruje na koronawirusa
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

źródło: Poradnik Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News