Polacy odetchną z ulgą
Pixabay.com icsilviu
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Nagła zmiana w ograniczeniach w całej Polsce. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Polacy mogą odetchnąć z ulgą. Najnowsze restrykcje reżimu sanitarnego, ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego, nie uniemożliwią im realizacji planów. Nastąpiła ważna zmiana w ograniczeniach. Wiemy, co postanowił rząd i czego dotyczyć będą wyjątki. Warto wiedzieć.

Polacy, od zbliżającej się soboty, 7 listopada, muszą przestrzegać nowych obostrzeń. Rząd, w związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, zdecydował się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Po raz kolejny ucierpi na tym branża turystyczna. Na szczęście, nie wszystkie obiekty noclegowe podlegają restrykcjom.

Nie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeNie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeCzytaj dalej

Polacy mogą odetchnąć z ulgą

Podczas wczorajszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, które będą obowiązywać w związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd został zmuszony do podjęcia kolejnych kroków mających na celu ograniczenie transmisji niebezpiecznego patogenu. Nowe zasady będą obowiązywały do czasu, w którym liczba zakażeń znacząco się zmniejszy.

Zdecydowano między innymi o rozszerzeniu trybu nauczania zdalnego na klasy 1-3 szkół podstawowych, tymczasowym zamknięciu wszystkich instytucji kultury, ograniczeniu działania obiektów hotelowych, zamknięciu sklepów w galeriach handlowych (poza drogeriami, aptekami i punktami usługowymi) i ograniczeniu ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie sklepów. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty, 7 listopada.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Hotele mają pozostać zamknięte aż do końca listopada. Obiekty noclegowe mogą obsługiwać tylko gości, którzy podróżują w celach służbowych. Niestety, obsługa turystów - ze względów epidemiologicznych - jest obecnie niemożliwa. Ministrowie tłumaczą, że hotele, jako duże firmy, powinny poradzić sobie z częściowym lockdownem. W dużo gorzej sytuacji są właściciele małych kwater gościnnych, dla których turyści stanowią główne źródło utrzymania.

- W prywatnych kwaterach i wynajmowanych dla turystów mieszkaniach nie ma problemu zatrudnionego tam personelu, a co za tym idzie, jest mniejsze ryzyko przenoszenia wirusa - zauważył Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF24.

Zamknięcie prywatnych kwater i mieszkań oddanych do dyspozycji turystów mogłoby skończyć się bankructwem ich właścicieli. Zakopiański radny i przedsiębiorca, Bartłomiej Bryjak, nie kryje swojego zaniepokojenia najnowszymi ustaleniami rządu.

- To może być gwóźdź do trumny dla wielu przedsiębiorstw branży turystycznej. Jeśli decyzja rządu zostanie przedłużona, będzie to powód do zamykania się - skomentował.

Właściciele kwater i pensjonatów na Podhalu obawiają się tego, co przyniosą nadchodzące miesiące. Święta Bożego Narodzenia są dla nich zwykle początkiem sezonu zimowego, z którego zyski stanowią ważny filar ich rocznych budżetów. Podobny dylemat mają również przedsiębiorcy posiadający obiekty noclegowe nad morzem.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Uwaga, co z Bożym Narodzeniem? Rzecznik rzadu zabrał głos ws. obostrzeń na święta

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Przedsiębiorcy nie wiedzą, czy powinni starać się przeczekać trudny okres i przez cały czas utrzymywać personel pracowniczy w pełnym składzie, czy zdecydować się na zawieszenie biznesów. Cały czas właściciele obiektów gościnnych oczekują na konkretną propozycję pomocy od rządu. Niestety, branża, w której działają, prawdopodobnie nie wyjdzie z kryzysu przez najbliższe miesiące.

Rynek podróży służbowych od wiosny uległ dużemu skurczeniu. Wiele firm ograniczyło wyjazdy swoich pracowników. Wyjeżdża głównie kadra menadżerska, która wybiera duże sieciowe hotele lub obiekty najwyższej jakości. Oznacza to, że obawy małych przedsiębiorców są realne i mogą być zapowiedzią katastrofy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakane
  7. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News