Pilne ostrzeżenie dla Polaków na dzisiejsze popołudnie i wieczór. Wielkie niebezpieczeństwo, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje

Pilne ostrzeżenie dla Polaków na dzisiejsze popołudnie i wieczór. Wielkie niebezpieczeństwo, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje Źródło: Pikio.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pilnie ostrzega. Już dziś po południu Polacy będą musieli zmierzyć się z gwałtownymi zmianami pogodowymi. W niektórych regionach sytuacja zrobi się wyjątkowo niebezpieczna. Pamiętajmy, by zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pilnie ostrzega przed nagłym załamaniem pogody. Jeszcze dziś Polacy w wielu częściach kraju będą musieli zmierzyć się z gwałtownymi zjawiskami meteorologicznymi, do których dojdzie po południu oraz w godzinach wieczornych.

Polacy powinni przygotować się na gwałtowne załamanie pogody

- Przed burzami z gradem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Możemy się ich spodziewać dziś po południu i wieczorem w centrum, na południowym zachodzie i północnym wschodzie kraju - czytamy w komunikacie na profilu Radio Zet News na Twitterze. 

Dziś po południu oraz wieczorem w centralnej części Polski, na południowym zachodzie oraz północnym wschodzie kraju pojawią się niebezpieczne burze z gradem. Ostrzeżenie obejmuje województwa: opolskie, łódzkie, mazowieckie, południową część warmińsko-mazurskiego oraz powiaty w północnej części województwa lubelskiego oraz świętokrzyskiego. W tych regionach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa: unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz drzwi i okna oraz przedmioty na balkonie i parapecie - czytamy w komunikacie RCB na Twitterze. ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki pogodowe sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne, a nawet zagrożenie zdrowia i życia. 

W niedzielę prawdopodobnie również wystąpią intensywne opady deszczu z burzami. Istnieje możliwość wydania ostrzeżeń dla województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Prognozuje się wystąpienie burz oraz opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym oraz silnym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

- Powiększony o kolejne woj. został obszar z ostrzeżeniami 1° na burze z gradem. Wydane zostały również ostrzeżenia #hydro 1° na gwałtowne wzrosty stanu wody dla woj. dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. - czytamy w najnowszym komunikacie IMGW opublikowanym na Twitterze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jarosław Jakimowicz ma się czego wstydzić? Niewielu pamięta, dziś unika tematu
  2. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Cudowna kompozycja smaków. Pyszna surówka z jabłka, selera i żurawiny

Źródło: Interia, Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News