Polacy kwarantanna
Pikio.pl
Irmina Jach - 4 Grudnia 2020

Nagle na święta wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków. Bardzo przykre informacje

Polacy, którzy planują zimowy wypoczynek na terenie Austrii, Szwajcarii i Włoch, będą musieli poddać się obowiązkowej, czternastodniowej kwarantannie. Restrykcje mają obowiązywać w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Władze obawiają się, że wzmożony ruch turystyczny przyczyni się do wzrostu zakażeń koronawirusem.

Polacy muszą przygotować się na niedogodności. Grudzień i początek stycznia nie będą sprzyjać wypoczynkowi zagranicznemu. Przedłużenie obowiązywania zakazu lotów oraz restrykcje nałożone na obywateli naszego kraju przez władze innych państw mogą zniweczyć plany wielu osób.

Mamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejMamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejCzytaj dalej

Polacy będą musieli poddać się kwarantannie

W związku ze wzmożoną transmisją koronawirusa, na terenie Austrii i Włoch będą obowiązywały zakazy wpływające zarówno na życie mieszkańców, jak i gości zagranicznych. Turyści, którzy marzyli o spędzeniu urlopów świąteczno-noworocznych w Alpach, Apeninach lub w miejscowościach nadmorskich, muszą liczyć się z koniecznością odbycia kwarantanny.

Zobacz także: Nowy plan resortu zdrowia. Benefity dla zaszczepionych

We Włoszech restrykcja obejmie Polaków wjeżdżających do kraju w okresie od 21 grudnia do 6 stycznia. W tym przypadku obowiązuje czternastodniowa izolacja. W Austrii nowe zasady wejdą w życie już 7 grudnia. Kwarantanna będzie jednak znacznie krótsza - potrwa od 5 do 10 dni.

Włosi, którzy postanowią odwiedzić krewnych mieszkających poza granicami kraju, będą musieli zastosować się do nowych obostrzeń (o ile powrócą do domów przed 6 stycznia). Wszystkich obywateli tego kraju obowiązują również godziny policyjne, trwające od 22:00 do 5:00. Zamknięte pozostają stacje narciarskie.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

W Austrii nowe przepisy będą obowiązywały do 10 stycznia. Dziesięciodniowa kwarantanna będzie mogła zostać skrócona, jeśli wykonany po pięciu dniach test na koronawirusa wykaże wynik ujemny.

Zobacz także: Dowiedzieliśmy się, kim naprawdę jest Agnieszka Kotońska. Wszyscy będą w szoku

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, podróżowanie po Włoszech jest utrudnione również przez pojawienie się stref czerwonych i pomarańczowych, które są objęte zakazem wjazdu. Obecnie podróże w rejony: Valle d’Aosta, provincia autonoma di Bolzano, Toscana, Abruzzo, Campania, Lombardia, Piemonte, Friuli Venezia-Giulia, Emilia Romagna, Umbria, Marche, Puglia, Calabria oraz Basilicata, są niedozwolone.

Wjazd na teren Austrii do tej pory odbywał się bez komplikacji. Polacy nie musieli przejmować się żadnymi restrykcjami.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Problematyczny może okazać się także wjazd na terytoria Szwajcarii, która - tak jak Austria - wprowadziła dziesięciodniową izolację dla podróżnych. Według portalu Radio Zet występ polskich skoczków narciarskich w Pucharze Świata w Engelbergu jest zagrożony.

To fatalna informacja dla wszystkich miłośników sportowych rozgrywek. Rozporządzenie wejdzie w życie 14 grudnia, czyli tuż przed konkursami w skokach.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet/Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News