Polacy zadłużają się na potęgę. Rekordzista musi oddać ponad 70 milionów złotych

Polacy zadłużają się na potęgę. Rekordzista musi oddać ponad 70 milionów złotych Źródło: pixabay/beatricebb/

Polacy coraz licznej korzystają z kredytowych ofert banków, które prześcigają się w coraz korzystniejszych warunkach spłat. Życie szybko niestety weryfikuje każdą z tych ofert, a rosnące długi trzeba regularnie spłacać. Padł rekord, który odbiera mowę.

Polacy z roku na rok coraz liczniej korzystają z pożyczek, które deklarują spłacać przez najbliższych kilka, kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt lat. Szybko może się jednak okazać, że zwrot wcale nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wydatków przybywa, pensje się nie zmieniają, a odsetki kredytowe wręcz przeciwnie - stale rosną. Takim sposobem niezwykle łatwo wpaść w poważne zadłużenia, z których nie będzie wcale tak łatwo wyjść. 

Na co Polacy zaciągają pożyczki? 

Rodacy w porażającym tempie zaciągają coraz więcej pożyczek, a kwoty dla wielu osób mogą być naprawdę zdumiewające. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się w swoim życiu na skorzystanie z kredytowych ofert banku, bo zwyczajnie się tego obawiają lub dogodne zarobki nie wymuszają na nich takiego kroku, z pewnością zastanawiają się, co jest powodem tak przerażających wyników, które właśnie opublikowano. 

BIG InfoMonitor przeprowadziło ankietę, w której zapytano Polaków, co jest najczęstszym powodem ciągłego zadłużania się. Aż 45% badanych wskazało, że zwykle stoją za tym problemy zdrowotne i wypadki losowe. Drugie miejsce zajęła nagła utrata pracy, która często z dnia na dzień stawia nas pod ścianą. Na podium znalazły się jednak zbyt niskie zarobki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rodacy biją prawdziwe rekordy w zadłużeniu 

Kwoty zadłużeń Polaków są zadziwiające, jednak - tak jak w każdej innej dziedzinie - w wysokości zadłużenia również znalazł się rekordzista. Jest nim 63-letni mieszkaniec Lubelszczyzny, który zalega wierzycielom aż 71 milionów złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Rekordzistów możemy jednak szukać również wśród znacznie młodszych Polaków. Takim oto sposobem dotrzemy do 36-latka z Pomorza, który zajął pierwsze miejsce wśród dłużników młodego pokolenia. Mężczyznę czeka spłata 48 milionów złotych. Przedstawiane wyżej wyniki są nieprawdopodobne i aż trudno uwierzyć w to, że z roku na rok rodacy coraz liczniej korzystają z kredytów, których niestety często nie są w stanie spłacić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: super express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu