Wyjątkowo smutna sobota. Lawinowy przyrost zachorowań i zgonów, przygnębiające dane

Wyjątkowo smutna sobota. Lawinowy przyrost zachorowań i zgonów, przygnębiające dane Źródło: Pixabay.com OrnaW

Polacy są zaniepokojeni, Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne zatrważające informacje. Liczba zakażonych koronawirusem i zmarłych rośnie w szybkim tempie.

Polacy z niepokojem śledzą kolejne doniesienia Ministerstwa Zdrowia. Resort przekazał niepokojące informacje o wzroście liczby zakażonych i zgonów, pandemia koronawirusa zbiera w naszym kraju coraz większe żniwo. Polski rząd robi co może, by powstrzymać ekspansje niezwykle groźnego wirusa.

Polacy są bardzo zaniepokojeni kolejnymi doniesieniami resortu zdrowia

Polski rząd na bieżąco informuje obywateli o kolejnych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem na terenie naszego kraju. Dane przekazane w sobotę 4 kwietnia są zatrważające, liczba chorych zwiększyła się o kolejnych 244 pacjentów. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa mazowieckiego, jest ich ponad 800. Wielu chorych potwierdzono również w województwach śląskim i dolnośląskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualnie w Polsce potwierdzono 3627 zakażonych osób. Wzrasta również liczba zgonów wywołanych rozwinięciem się choroby Covid-19. Resort zdrowia potwierdził kolejne 6 zgonów na terenie naszego kraju. Łącznie z powodu zakażenia wirusem zmarło już 79 osób.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące - przekazał resort.

Liczba zakażonych osób w Polsce przekroczyła 3,5 tysiąca

Na całym świecie potwierdzono już łącznie już niemal 1 milion 160 tysięcy przypadków. Obecnie najwięcej chorych znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, liczba zarażonych zbliża się tam do 300 tysięcy. Ponad 120 zakażonych pacjentów odnotowano we Włoszech i Hiszpanii. Chorych przybywa również u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech liczba zarażonych obywateli wynosi niemal 100 tysięcy. Na dzień dzisiejszy śmierć w wyniku rozwinięcia się Covid-19 poniosło ponad 62 tysiące osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości, Polacy w żałobie. Zmarł Andrzej Mrozek
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Niedawno minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polskich laboratoriach codziennie wykonuje się około 6 tysięcy testów na koronawirusa. Szef resortu zapowiedział, że niedługo ta liczba się zwiększy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Karol Strasburger ujawnił, co robi w nocy podczas kwarantanny. Młoda żona ma powody do dumy
  4. Babciny sposób na przechowywanie cebuli. Okazuje się, że działa na nią lepiej niż lodówka
  5. NFZ wprowadziło ważne rozporządzenie. Ogromne zmiany w służbie zdrowia
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News