Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić

Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić Źródło: YouTube

Polacy nadal żyją tym, czego dokonał ich rodak w Wielkiej Brytanii. Sam rzucił się na terrorystę, by powstrzymać rzeź i pokrzyżować jego dalsze plany. Pomogły mu jeszcze dwie osoby, ale to on pierwszy podjął bohaterskie działania.

Polacy od kilku dni czytają o doniesieniach z Wysp Brytyjskich. Czyn odważnego Łukasza nadal jest omawiany przez telewizje i prasę, a on sam jest zbyt skromny, by zabrać głos w tej sprawie. Pojawiło się kilka faktów na jego temat.

Polacy nie mogą uwierzyć, że Łukasz sam na sam stoczył walkę z uzbrojonym terrorystą

Rodacy są dumni z Łukasza K., który wykazał się niesamowita odwagą. 38-latek z Polski pracujący w Londynie stanął oko w oko z terrorystą, który 29 listopada zabił dwie osoby. Napastnik, 28-letni Usman Khan, wbiegł do Fishmonger's Hall i zaczął atakować nożem obecnych tam ludzi. Zginęło dwóch studentów w wieku 25 i 23 lat. W lokalu wybuchła panika, a Łukasz K., który przebywał wtedy "na zmywaku" nie mógł dopuścić, by terrorysta zabił innych ludzi.

Wybiegł z piwnicy i pognał na pierwsze piętro. Ze ściany zdjął kieł narwala i wybiegł na ulicę, by spacyfikować agresora. Nie mógł zrobić zbyt wiele, ponieważ 28-latka chroniła kamizelka usiana fałszywymi materiałami wybuchowymi, ale na pomoc pobiegła mu dwójka mężczyzn z gaśnicami. Łukasz K. nie wyszedł z tego bez szwanku - otrzymał 5 ciosów nożem, ale udało się zatrzymać terrorystę. Policja zastrzeliła 28-latka.

Bohaterski Polak nie mówi o sobie zbyt dużo, jednak na jaw wyszły ciekawe fakty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przy okazji tego wydarzenia wyszły na jaw zaskakujące fakty o Polaku. Ma 38-lat, a w Fishmonger's Hall pracuje od około 3 lat jako kucharz. Jest bardzo ceniony przez swojego szefa i jeszcze bardziej zyskał w jego oczach. Jego życie prywatne jest równie udane - jest w szczęśliwym związku z Polką. Pasją Łukasza K. jest nurkowanie i nie może przepuścić żadnej sprzyjającej okazji, aby wyjechać na zwiedzanie podwodnych atrakcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Polacy nie posiadają się z dumy, słysząc o kolejnych doniesieniach z Wysp Brytyjskich. Łukasz stał się bohaterem wręcz na miarę narodową. Słowa uznania usłyszał nawet od samej Elżbiety II, a do gratulacji dołączyli się premier Boris Johnson i burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze zdiagnozowali u niej zapalenie mózgu, nie miała szans na przeżycie. Gdy pielęgniarka ją pogłaskała, stała się niebywała rzecz
  2. Gotując jajka, wrzuć plasterek cytryny. Genialny trik, który pokochasz i zawsze będziesz tak robić
  3. Dziewczyna szukała plastrów na ranę. Zajrzała do szuflady chłopaka i wpadła w nagłą histerię
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. Zenek Martyniuk twarzą popularnej sieci handlowej. Taka promocja może z pewnością przyciągnie klientów

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News