Polacy dostaną po kieszeni
unsplash.com Rosie Fraser
Weronika Wasiak - 3 Października 2020

Od 1 października weszły w życie ważne zmiany, nikt nie miał pojęcia. Polacy dostaną po kieszeni

Wszyscy Polacy powinni wiedzieć. Z dniem 1 października w życie weszła ogromna zmiana, o której nikt nie miał pojęcia. Wielu nieźle dostanie po kieszeni.

Polacy zupełnie się tego nie spodziewali. W najmniej oczekiwanym momencie rząd wprowadził ważną zmianę, która od kilku dni obowiązuje w naszym kraju. Każdy powinien zapoznać się z najnowszymi informacjami, nie ma już odwrotu.

Od października weszła w życie ważna zmiana. Polacy muszą wiedzieć

"Gazeta Wyborcza" podaje, że od 1 października wchodzi akcyza na płyn do e-papierosów i tzw. wyrobów nowatorskich, jak tytoniowe wkłady do podgrzewania. Polacy zupełnie nie spodziewali się takiego obrotu spraw, bo data wprowadzenia akcyzy była zmieniania już niejednokrotnie. W lipcu niemal pewne było, że zmiana wejdzie w życie, ale sprawa nagle ucichła, a wielu zdążyło już o niej zapomnieć.

Wszystkich Świętych Ministerstwo Zdrowia obostrzenia PolacyMinisterstwo Zdrowia zabrało głos ws. obostrzeń na Wszystkich Świętych. Co może czekać Polaków?Czytaj dalej

"Wyborcza" zaznacza, że co prawda od 2018 roku akcyza obowiązywała, ale o zerowej stawce. Teraz wiele wskazuje na to, że Polacy nieźle dostana po kieszeni. Dyrektor departamentu podatku akcyzowego w Ministerstwie Finansów, Maria Rutka, przyznała, że z uwagi na to, iż niemal wszystkie gałęzie gospodarki wznowiły funkcjonowanie, "nie ma argumentów dla dalszego wydłużania zaniechania poboru podatku od płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich". Zaznaczyła również, że płyny do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wysyłane poza Polskę, nadal nie będą obciążone akcyzą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Obecnie wyroby nowatorskie są o wiele tańsze, niż tradycyjne papierosy, z kolei Mari Rutka przyznała, że u naszych sąsiadów ceny są o znacząco wyższe. Z doniesień "Wyborczej" wynika, że na ten moment nie wiadomo, czy i o ile wzrosną ceny nowatorskich wyrobów tytoniowych, jednak słowa Rutki wskazują na to, że Polacy podwyżek powinni się spodziewać.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyją 4 osoby, ofiar może być więcej. Ogromna tragedia w Wielkopolsce, służby apelują do wszystkich

2. „Miał przyjechać do Polski”. Właśnie poinformowano o jego śmierci

3. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo

- Dostępność i niska cena e-papierosów sprawia, że ich palenie jest powszechne, szczególnie wśród młodzieży. Uzależnienie powoduje choroby, które mają istotny wpływ na wzrost kosztów leczenia, przez co wzrastają również wydatki na publiczną służbę zdrowia - mówiła.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, dodatkowe pieniądze do emerytury dla specjalnej grupy Polek i Polaków. Chodzi o setki złotych
  2. Justyna Żyła upiększa się specjalnie dla swojej nowej miłości? Piotr Żyła będzie wściekły, pokazała zjawiskowe zdjęcia (FOTO)
  3. Zdjęcie ze ślubu jest dobijające. Ból ogarnia człowieka na samą myśl, co wydarzyło się z panną młodą
  4. Mieszkasz w domu - zapłacisz 900 złotych, ci w mieszkaniach po 700 zł. Nie będzie możliwości uniknięcia nowej opłaty
  5. Mateusz Morawiecki w żałobie, przekazał najgorszą wiadomość. Śmierć przyszła niespodziewanie
  6. Cudowna jesienna surówka z buraków, marchewki i gruszki. Idealna kompozycja smaków

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News