Nie żyje jeden z najbardziej zasłużonych Polaków w historii naszego kraju. Przygnębiająca wiadomość

Nie żyje jeden z najbardziej zasłużonych Polaków w historii naszego kraju. Przygnębiająca wiadomość Źródło: .

Polacy właśnie dostali okropną wiadomość. Zmarła wybitna postać, która zrobiła wiele dobrego dla kraju. Mężczyźni przypisano szczególne zasługi, był jednym z najbardziej oddanych patriotów, jakich dziś ciężko już spotkać.

Polacy jeszcze długo będą opłakiwać tę okropną stratę, jaką jest śmierć tego mężczyzny. Wybitna osobistość przez lata lojalnie służyła ojczyźnie, a zasługi dla kraju są gigantyczne. Nie tylko jego rodzina i przyjaciele są pogrążeni w żałobie - cała Polska jest głęboko wstrząśnięta tą przybijającą informacją.

Polacy w żałobie. Odszedł szczególnie zasłużony człowiek

W środę 31 lipca zmarł Wacław Fieglar, który walczył pod Monte Cassino. Mężczyzna był już jednym niewielu osób, które brały udział w tych pamiętnych wydarzeniach i nadal żyły. Niestety, odszedł w wieku 97 lat. Przykrą informację przekazał Polskiej Agencji Prasowej jego krewny, Maciej Zimny. Wiadomość o śmierci rodaka przekazał też Ambasador Kanady w Rzymie Alex Bugailiskis w poście na Twitterze. Treść wpisu z języka angielskiego można przetłumaczyć w ten sposób:

- Wczoraj mój teść, Wacław Fieglar, polski weteran Monte Cassino, przegrał swoją ostatnią bitwę zaledwie 2 miesiące przed 98. urodzinami. Spokojny człowiek o silnych wartościach: patriota, który walczył o kraj i rodzinę, dziękuję za wasz przykład i wychowanie tak wspaniałego syna - napisał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Odszedł wybitny człowiek. Zrobił wiele dla Polski

Wacław Fieglar nie miał łatwego życia. W 1940 roku, po aresztowaniu ojca przez NKWD, on wraz z matką i bratem zostali deportowani do Kazachstanu, gdzie ciężko pracowali w kopalni w kopalni gliny. Rok później rodzeństwo opuściło ten kraj, by dołączyć do kształtującej Armii Polskiej pod dowództwem generała Władysława Andersa. W 1942 roku, po wygranej walce z tyfusem, został wcielony do 2. Korpusu Armii Polskiej.

Później Polak walczył w Kampanii Włoskiej oraz w słynnej bitwie pod Monte Cassino, gdzie służył jako artylerzysta. Po II wojnie światowej zdecydował się na stałe zostać w Rzymie, tam też, po licznych przeniesieniach, w końcu umarł.

Fieglar za swoje liczne zasługi został wielokrotnie odznaczony, między innymi Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Monte Cassino, Srebrnym Krzyżem Zasługi czy Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Dostał także brytyjskie odznaczenie Medal za Wojnę 1939–1945 oraz Gwiazdę Włoch.

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Krystyna Pawłowicz po wielu latach ujawniła prawdę. Wyznanie nt. dawnej decyzji Jarosława Kaczyńskiego jest hitem internetu
  4. Nawet kilkaset złotych więcej dla emerytów. Ale nie dla wszystkich
  5. Z niebieskiego Volvo wysiada mężczyzna i czule wita się z pieskiem. To Kamil Durczok!
  6. Gwiazdor Polsatu przerwał milczenie po śmierci znanej polskiej aktorki. Jego słowa ściskają za serce

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News