Rada Ministrów już potwierdziła, od dziś obowiązuje duża zmiana. Dotyczy wszystkich Polaków, większość mocno się zdziwi

Rada Ministrów już potwierdziła, od dziś obowiązuje duża zmiana. Dotyczy wszystkich Polaków, większość mocno się zdziwi Źródło: pikio.pl

Od dzisiaj wchodzą w życie ważne zmiany, które dotkną wszystkich w kraju. Polacy muszą się przyszykować na nowe zasady, wielu może się zdziwić. Jakie zasady będą obowiązywać od dzisiaj?

W ostatnich miesiącach Polacy nieustannie otrzymują komunikaty o zmianach rozporządzeń, które przekazują, jak w bezpieczny sposób funkcjonować w społeczeństwie. Gospodarka została już odmrożona, walka z koronawirusem trwa, a kolejne zasady zostają znoszone. Od dziś w życie wchodzi kolejna zmiana. 

Zmiany wchodzą w życie. Polacy powinni poznać nowe zasady 

Od dzisiaj zmienia się prawo w sprawie zasad kwarantanny. Zgodnie z informacjami opublikowanymi wczoraj w Dzienniku Ustaw od 3 lipca bieżącego roku, obowiązywać będzie nowe rozporządzenie. Rada Ministrów przygotowała nowelizację ustawy w sprawie zasad kwarantanny. 

Z nowelizacji wynika, że od teraz z obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny zwolnieni będą wszyscy obywatele Rzeczpospolitej Polskiej,  przekraczający zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Dodatkowo takie samo prawo obowiązywać będzie obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Szwajcarii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy podróżują na nowych zasadach. Uzasadnienie rozporządzenia 

- Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji - można przeczytać w uzasadnieniu do nowego rozporządzenia. 

O zmiany, które wchodzą w życie od dzisiaj, wnioskowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czytając uzasadnienie, dowiadujemy się, że przeprowadzona została analiza sytuacji epidemiologicznej, na podstawie której zmieniono rozporządzenie dotyczące 14-dniowej kwarantanny.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie powstała prezydencka ustawa dot. szkół. Ogromne zmiany, wielu nie będzie zadowolonych

2. Chcą ogłosić "koniec pandemii". 10 lipca przejdą przez Warszawę

Polacy przebywający obecnie na wakacjach albo planujący wyjazd, powinni zapoznać się z nowym rozporządzeniem, które z pewnością  zwiększy liczbę wyjazdów zagranicznych wśród Polaków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Turyści spojrzeli na paragon i zrzedła im mina. 200 zł za kebaba i 35 zł za kawę, wakacyjne ceny w znanym hotelu zapamiętają do końca życia
  2. Wisła Kraków nie zagra w Ekstraklasie. Nie udało się zebrać pieniędzy, klub wystartuje w I lidze
  3. Kobieta umarła 14 dni po ślubie. Kilka dni później wdowiec przypadkiem znalazł w jej telefonie wstrząsające zdjęcie
  4. Miliony oglądały jego występy, teraz widzowie pogrążają się w żałobie. Niestety, media podały informacje o samobójstwie
  5. Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić, NBP wydało oficjalne oświadczenie
  6. Ilona Felicjańska rozstała się z mężem. Upublicznił jej dramatyczną wiadomość, nie jest dobrze

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News