Polacy
East News/ARKADIUSZ ZIOLEK
Klaudia Bochenek - 3 Maja 2020

Podjęto niespodziewaną decyzję, władze apelują do mieszkańców. Wielu Polaków będzie wściekłych

Niektórzy Polacy zaczęli jasno pokazywać swoje niezadowolenie. Przez niespodziewaną decyzję wielu z nich nie przebiera w gorzkich słowach. Władze zaczęły apelować do mieszkańców, ci muszą się podporządkować. Są też tacy, którzy za nic mają prośby rządzących.

Polacy zaczęli się buntować i nie chcą dostosować się do apelu rządzących. Mówią jasno, że nikt nie będzie im rozkazywać. Chcą sami decydować w niektórych kwestiach.

Warszawa zadecydowała - w takiej sytuacji to konieczne

Władze Warszawy, a raczej Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, zadecydowały - rządzący miastem zaapelowali, by zaprzestać koszenia trawników. Sami wstrzymują się z koszeniem zieleni miejskiej z powodu suszy, która już w zeszłym roku mocno dawała się we znaki. W tym roku jest jeszcze gorzej.

WiadomościNiewyobrażalna tragedia, nie żyje 47 osób, 75 jest rannych. Dramatyczne wiadomości poruszyły wszystkich mieszkańców WenezueliCzytaj dalej

Według Agnieszki Nowak z Fundacji Łąka oraz Zarządu Zieleni m.st. Warszawy koszenie tylko szkodzi roślinom w tych trudnych warunkach. Takie działania mocno wpływają na przesuszenia darni i wierzchniej warstwy gleby. Zazwyczaj już na początku maja w porannych godzinach cała Warszawa huczała nie tylko od dźwięków samochodów, ale i kosiarek. W tym roku decyzja o pierwszym koszeniu będzie podjęta w połowie maja. Mieszkańcy stolicy cieszą się ze spokoju w godzinach porannych, ale również z tego, że będą mieć dosłownie łąkę w mieście. Odmienne zdanie mają inni Warszawiacy.

Niektórzy Polacy zaczęli się buntować. "To moja sprawa"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku5 znaków zodiaku o niebywałej urodzie. Ciężko się im oprzeć, wszyscy tracą dla nich głowęCzytaj dalej

Dla wielu z nich zadbany trawnik to priorytet. Koszenie, podlewanie i odżywianie zieleni to nie tylko relaks, ale też dbanie o okolicę swojego domu. Niektórzy Warszawiacy zapowiedzieli już, że nikt nie będzie im rozkazywał, co mają robić z trawnikiem przy swoim domu. Chcą mieć porządek, komfort w rozstawieniu mebli czy grilla, a ci, którzy mają małe dzieci, narzekają, że po wyższej trawie nie da się przejechać wózkiem.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny
2. TVN wyemitował porażający materiał. Chodzi o Pawła Królikowskiego, ciężko uwierzyć, że pokazano szczegóły

- Trawnik jest po to, by z niego korzystać, choć wiem, jak banalnie to brzmi. Przypominam, że wodę, na której brak teraz cierpimy, zużywa w największej ilości przemysł, w tym elektrownie opalane węglem, a nie gospodarstwa domowe. Mój trawnik równiutko przystrzyżony, miękki jak puch, to moja duma i nie zmierzam z niego rezygnować - mówi mieszkanka jednego z bliźniaków w podwarszawskim Powsinie. Poza tym Warszawiakom nie podoba się też fakt, że właściciele psów mogą czuć się "kryci" przez wyższe miejskie trawy i problem odchodów po czworonogach stanie się jeszcze bardziej uporczywy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek nad polskim jeziorem. W wodzie znaleziono dwa ciała
  2. Wielu Polaków pogrążyło się w ogromnym smutku. Nie żyje Walery Majerowicz
  3. Wykryto duże ognisko zakażeń w polskim mieście. Sanepid ostrzega, może być jeszcze gorzej
  4. Media obiegły kontrowersyjne słowa Benedykta XVI. Franciszek się wścieknie?
  5. Wyszło na jaw, dlaczego żona Hołowni nie chodzi do kościoła. Chodzi o jej wiarę
  6. Wreszcie miliony Polaków zachwyconych. Od jutra ogromna zmiana w każdym sklepie

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News