Polacy ich kochali, nazywali "polskimi The Beatles". Tragiczny wypadek sprawił, że do dziś żyje tylko dwóch z nich

Polacy ich kochali, nazywali "polskimi The Beatles". Tragiczny wypadek sprawił, że do dziś żyje tylko dwóch z nich Źródło: youtube

Polacy już od 55 lat okazują swoją sympatię do tego zespołu. Ich przeboje do dzisiaj grane są w radiu, sprawiając, że społeczeństwo śpiewa razem z nimi. Niestety mimo wielkiej kariery, losy członów zespołu nie należały do najłatwiejszych.

Polacy uwielbiają muzykę, która od 55 lat grana jest we wszystkich rozgłośniach radiowych. Dziś mija właśnie tyle lat, od kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o jednym z najważniejszych zespołów naszych czasów. Ich muzyka do dziś sprawia, że śpiewamy razem z nimi największe przeboje. 

Polacy do dziś śpiewają przeboje zespołu Czerwone Gitary

Zespół "Czerwone Gitary" rozpoczął swoją działalność dokładnie 55 lat temu, a wydaje się, jakby hity takie, jak "Kwiaty we włosach", "Tak bardzo się starałem" czy "Takie ładne oczy" dopiero co zostały opublikowane. Popularność, którą mogli się cieszyć, sprawiła, że Polacy zaczęli nazywać zespół Czerwone Gitary, polskim odpowiednikiem zespołu The Beatles. 

Przez zespół przewijało się wielu muzyków, a w skład pierwszego weszli Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. Niestety wśród członków pierwszego składu "Czerwonych Gitar" do dziś dożyli jedynie Bernard Dornowski  (który do dziś występuje na scenie) oraz Jerzy Skrzypczyk. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszyscy Polacy pogrążyli się w żałobie po tragicznym wypadku

Polacy pożegnali już Klenczona, Zomerskiego i Kossela. Śmierć Krzysztofa Klenczona do dziś budzi wielki smutek, kiedy dowiadujemy się w jak dramatycznych okolicznościach zmarł. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta z Polski brutalnie zaatakowana. Napastnicy użyli strasznego narzędzia
2. Pożar wybuchł z powodu choinki. Tata wybiegł z płonącego mieszkania, ale wrócił ratować dzieci, zginął razem z nimi

Krzysztof Klenczon brał udział w dramatycznym wypadku samochodowy, na skutek czego został przewieziony do szpitala. Rany, które doznał podczas wypadku, sprawiły, że 7 kwietnia 1981 zmarł w Szpitalu św. Józefa w Chicago. Polacy mogą odwiedzać jego grób na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mazurskiej w Szczytnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Zaskakujące informacje o życiu intymnym pary królewskiej. Trudno uwierzyć w ujawnione szczegóły, nie ma takiej drugiej pary
  4. 3 znaki zodiaku, które są najbardziej wkurzającymi ludźmi. Współczujemy, jeśli urodziłeś się pod którymś z nich
  5. Partnerka ugryzła go podczas stosunku. Jego intymna część ciała zrobiła się czarna, miesiąc lekarze walczyli o jego życie

źródło: interia 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News