Kilka pokoleń Polaków wychowało się na jego hitach. Nie żyje Karel Gott

Kilka pokoleń Polaków wychowało się na jego hitach. Nie żyje Karel Gott Źródło: Wikipedia/David Sedlecký

Polacy żegnają jedną z największych gwiazd muzyki. Pojawiła się smutna informacja, że odszedł wspaniały artysta, którego przeboje są znane i lubiane w całym kraju. Nie żyje Karel Gott.

Polacy od wielu lat śpiewali jego przeboje, a wiele osób wychowało się na jego utworach. Niestety pojawiła się bardzo smutna wiadomość, że znany piosenkarz nie żyje. Odszedł wieku 80 lat. Największy gwiazdor czeskiej muzyki rozrywkowej, nazywany "Słowiańskim Sinatrą" ,"złotym głosem z Pragi" czy "Presleyem Wełtawy". 

- Z najgłębszym żalem w sercu informuję, że mój ukochany mąż Karel Gott odszedł od nas we wtorek przed północą, po ciężkiej i długiej chorobie. Zmarł z domu, w spokojnym śnie, w gronie rodzinnym - poinformowała żona artysty.

Nie tylko Czesi go pokochali, Polacy także

Karel Gott to bez dwóch zdań najpopularniejszy na świecie czeski artysta. 41 razy został laureatem Złotego Słowika, czyli najważniejszej nagrody muzycznej w Czechach. Nagrał około 100 albumów. Poza muzyką zajmował się także malarstwem. W 2009 roku został nagrodzony medalem za zasługi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W życiu prywatnym miał dwie żony i czworo dzieci. Ostatnią żonę Ivaną Macháčkovą, poślubił w 2008 roku w Las Vegas. Dopiero niedawno przyznał się, że choruje na białaczkę. Po podzieleniu się z mediami tą informacją napływały do niego słowa otuchy i wsparcia od fanów z całego świata. Jednak jemu nie dane już było żyć długo. W 2015 roku dowiedział się, że ma raka. Lekarze powiedzieli mu, że to złośliwy nowotwór węzłów chłonnych. Gdy zdawało się, że dzięki leczeniu jego stan się poprawia, pojawiły się kolejne przerażające informacje.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Najlepsi czescy lekarze dbali o jego stan zdrowia w Szpitalu Uniwersyteckim w Pradze. Z całych sił robili wszystko, by leczenie przynosiło jak najlepsze rezultaty. Niestety, wczoraj, jak podały czeskie media, artysta zmarł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

źródło: superexpres

Następny artykuł