Kolosalna zmiana dla wszystkich dorosłych Polaków. Ma wejść w życie jeszcze we wrześniu

Kolosalna zmiana dla wszystkich dorosłych Polaków. Ma wejść w życie jeszcze we wrześniu Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Polacy powinni przygotować się na kolosalną zmianę, która prawdopodobnie czeka nas jeszcze w tym miesiącu. Wiele osób będzie zaskoczonych nowym rozwiązaniem. Jedną z branż czeka prawdziwa rewolucja, o której, jak się okazuje, niewiele osób jeszcze wie. Nowe rozporządzenie resortu ma lada moment wejść w życie.

Polacy jeszcze w tym miesiącu mogą się zetknąć z prawdziwą rewolucją w branży handlowej. Jak wynika z nowego rozporządzenia resortu pod koniec miesiąca mają wejść w życie nowe przepisy dotyczące sprzedaży mięsa. Jak się okazuje, wielu sprzedawców, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że taki przepis ma zostać wprowadzony. 

Lada moment Polacy stawią czoła rewolucyjnej zmianie w branży handlowej

Już z końcem września w życie mają wejść przepisy dotyczące oznaczania świeżego mięsa flagą z kraju jego pochodzenia. Wprowadzenie takiego rozporządzenia będzie prawdziwą rewolucją w sprzedaży świeżego mięsa. Każde, zarówno schłodzone, jak i zamrożone mięso będzie musiało zostać oznaczone flagą oznaczającą kraj jego pochodzenia, o ile nie jest nim Polska. Rozporządzenie resortu rolnictwa ma wejść w życie 30 września. W jaki sposób sprzedawcy będą musieli oznaczać mięso? W zapisie ministerstwa mówi się o:

- Informacji dotyczącej państwa pochodzenia i grafiki przedstawiającej flagę na wywieszce w widocznym miejscu, towarzyszącej bezpośrednio prezentacji [mięsa dop.red.]. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W przepisach nie ma jednak jasnego zapisu o tym, w jaki sposób ma zostać oznaczone mięso. Wiadomo, że grafika, na której pojawi się flaga nie może być mniejsza niż opis produktu. W praktyce bardzo możliwe, że skończy się to wkładaniem flag do mięsa w sklepach. 

Jak wynika z informacji zebranych przez serwis Wirtualna Polska, wielu sprzedawców, zwłaszcza tych, którzy działają na mniejszą skalę, nie ma pojęcia o wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących odpowiedniego oznakowania mięsa. WP Finanse skontaktowało się z prezesem związku Polskie Mięso, Witoldem Choińskim, który przekazał, że przez cały czas jest w kontakcie z resortem, a wszelkie wątpliwości właśnie są wyjaśniane. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. 5-latek miał jelito jak sito. Dziecko połknęło popularną zabawkę

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

Niektóre osoby uznają, że nowe przepisy wprowadzą duże zamieszanie, wyrażając jednocześnie obawę o to, że oznaczenia nie będą się prezentowały estetycznie. Pozostali jednak uznają, że oznaczenia będą świetną opcją, np. dla koneserów steków, którym łatwiej będzie znaleźć mięso pochodzące z innych krajów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kochano go za ”Klan”, ”Plebanię”, ”Ojca Mateusza” i inne hity TVP. Właśnie dowiedzieliśmy się o jego śmierci
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. Przestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacja

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News