Rząd wychodzi z atrakcyjną propozycją do Polaków. Należy jednak spełnić pewne warunki

Rząd wychodzi z atrakcyjną propozycją do Polaków. Należy jednak spełnić pewne warunki Źródło: unsplash.com Timon Studler

Polacy mogą się mocno zdziwić, gdy zapoznają się z niezwykle atrakcyjną propozycją rządu, choć jeszcze do niedawna jednoznacznie zaprzeczano pogłoskom o takich planach. By skorzystać z oferty, trzeba jednak spełniać pewne warunki.

Polacy przerazili się, gdy media obiegły informacje ws. wstrzymania lotów do Polski. Ostatecznie decyzja zapadła, a zakaz obowiązuje od dnia dzisiejszego i dotyczy aż 44 krajów. Mówiono, że wszyscy ci, którzy udali się na wakacje do tych państw, do 15 września nie będą mogli wrócić do ojczyzny. Teraz rząd wyszedł z atrakcyjną ofertą - kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach?

Niespodziewana propozycja rządu. Polacy muszą spełnić pewne warunki 

Jak podaje RMF24, wbrew temu, o czym zapewniano jeszcze do niedawna, rząd zamierza zorganizować serię lotów do krajów objętych obecnie zakazem, by przebywający w nich Polacy mogli wrócić do ojczyzny. Samoloty, które sprowadzą wczasowiczów do rodzimego kraju, wyślą Polskie Linie Lotnicze LOT. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z ustaleń RMF24 wynika, że rejsy ewakuacyjne będą odbywały się w najbliższych dniach:

  • Barcelona - Warszawa; 2, 4 i 5 września,
  • Madryt - Warszawa: 3, 4 i 6 września,
  • Palma de Mallorca - Warszawa: 6 września,
  • Tirana - Warszawa: 5 i 8 września.

Serwis podaje, że by wrócić do Polski za darmo trzeba mieć wcześnie wykupione bilety LOT-u z Hiszpanii i Albanii. Niestety, pozostałym przyjdzie zapłacić po 500-700 złotych. Ci muszą również spełniać kilka warunków. O wszystkich szczegółach poinformował LOT w swoim komunikacie przytaczanym przez RMF24.

- Połączenia są dostępne bez dodatkowych opłat dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety na rejsy powrotne z Hiszpanii i Albanii do Polski oraz odpłatnie dla tych osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski. Wszystkie wymienione wyżej loty zostaną zrealizowane jako rejsy specjalne. Bilety na te połączenia nie są dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę lot.com. Bilety z Hiszpanii do Polski dostępne są w cenie około 700 PLN, bilety na rejsy z Albanii w cenie około 550 PLN - czytamy w komunikacie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

- Wszystkie bilety na te połączenia zakupione do 1 września br. zachowują ważność, będziemy się systematycznie kontaktować z naszymi pasażerami w celu dokonania komfortowych zmian w rezerwacji i umożliwienia im powrotu do kraju. Osoby nie posiadające biletów na rejsy PLL LOT i planujące powrót do Polski na pokładach naszych samolotów, proszone są o wysłanie na adres rescue.flights@lot.pl zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko, obywatelstwo zgodne z paszportem, kontakt (telefon i mail) oraz preferowaną trasę i termin podróży. Sprzedaż biletów na te rejsy odbywa się za pośrednictwem LOT Contact Center - podano. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilna wiadomość Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o powrót obostrzeń w Polsce
  2. Beata Kozidrak w żałobie, zmarła najbliższa jej sercu osoba. Opublikowała poruszający wpis
  3. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu
  4. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  5. Kotlet schabowy wychodzi zbyt twardy? Jeden prosty trik sprawi, że stanie się miękki i soczysty

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News