Mało kto zauważył, ale wczoraj weszły kolejne nowe przepisy. Zwykli Polacy nie będą mogli kupić

Mało kto zauważył, ale wczoraj weszły kolejne nowe przepisy. Zwykli Polacy nie będą mogli kupić Źródło: Unsplash Chris Barbalis

Polacy w zdecydowanej większości nie zauważyli, że z dniem 1 września w życie weszły zupełnie nowe przepisy. Tymczasem lepiej się z nimi zapoznać, bo wielu z nas nie będzie mogło kupić jednej rzeczy.

Niektórzy Polacy mogą nie zgodzić się z tą zmianą. Przede wszystkim "zwykli obywatele" będą musieli się do niej dostosować, co nieszczególnie im się spodoba. Serwis Money.pl przekazuje ważną wiadomość. 

Nowe przepisy weszły wczoraj. Co Polacy powinni wiedzieć?

Jak możemy przeczytać na stronach portalu Money.pl, 31 sierpnia skończył się okres przejściowy dla sprzedawców oraz kupujących paliwo opałowe do celów grzewczych. To z kolei wiąże się z nowym przepisem, według którego, od 1 września każda osoba chcąca sprzedać lub kupić paliwo do celów grzewczych, będzie musiała zgłosić złożenie rejestracyjne w zakresie podatku akcyzowego na formularzu AKC-RU.

Do nowego przepisu dostosować się muszą również osoby fizyczne i podmioty, które nie prowadzą działalności gospodarczej, jak np. gminy. Portal Money.pl podaje, że zarejestrować można się za pośrednictwem serwisu Portal Podatkowy lub poprzez Platformę Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Można zrobić to także osobiście u właściwego naczelnika urzędu skarbowego lub drogą pocztową.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Money.pl zaznacza także, że każdy, kto rozpoczął już swoją rejestrację, ale nie podpisał jeszcze wniosku, musi jak najszybciej okazać dokument tożsamości w odpowiednim urzędzie skarbowym. Ma na to nie więcej niż 14 dni, dlatego jeżeli znalazłeś się w podobnej sytuacji, powinieneś się spieszyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Z informacji przekazywanych przez serwis wynika również, że wprowadzenie takich zmian ma "poprawić kontrolę nad sprzedażą paliwa, które wykorzystywane do celów grzewczych, jest zwolnione z akcyzy", a także wpłynąć korzystnie na ochronę sprzedawców, którzy dostarczają oleje opałowe zweryfikowanym podmiotom. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne: Minister zdrowia podpisał rozporządzenie. Polaków czekają dwie ogromne zmiany
  2. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać
  3. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  4. Dostał telefon z grobu. Porażające krzyki, natychmiast rzucili się na ratunek
  5. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News