Polacy biorą udział w akcji
Pixabay.com summa
Monika Majko - 1 Listopada 2020

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenie

Polacy nie mogli uwierzyć w to, że rząd podejmie decyzję o zamknięciu cmentarzy, dlatego słowa premiera Morawieckiego zupełnie ich zaskoczyły. Już jutro rozpocznie się ogólnopolska akcja, w sieci pojawiło się potwierdzenie.

Polacy potrafią się jednoczyć, kiedy sytuacja staje się trudna. Piątkowe ogłoszenie premiera Mateusza Morawieckiego postawiło pod ścianą wielu handlarzy, którzy prowadzą sprzedaż przycmentarną w okresie Wszystkich Świętych. Już jutro rozpocznie się ogólnopolska akcja wsparcia, w sieci pojawiło się potwierdzenie.

Polacy nie odwiedzą cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych

Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaskoczył niemal wszystkich Polaków. Szef rządu ogłosił, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju oraz gwałtownym przyrostem chorych na COVID-19, cmentarze zostaną czasowo zamknięte.

- Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze, poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - tłumaczył premier Morawiecki.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

Nekropolie są zamknięte od 31 października i pozostaną niedostępne dla odwiedzających do 2 listopada br. Słowa premiera wywołały poruszenie wśród Polaków, a szczególnie handlarzy kwiatami i zniczami, którzy już zdążyli zainwestować kapitał w towar. Tak późna decyzja rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy sprawiła, że pozostali z towarem, którego prawdopodobnie nie uda im się sprzedać.

W związku z trudna sytuacją, w jakiej pozostawieni zostali handlarze przycmentarni, w sieci pojawiły się spontaniczne akcje pomocy. Wiele osób namawia do kupowania od sprzedawców kwiatów pomimo braku dostępu do cmentarzy. Skup pozostałych kwiatów od handlarzy zaproponowało również wiele lokalnych samorządów. Pojawił się pomysł, jak pomóc handlarzom zniczy. Internauci apelują, by kupować je w celu zapalenia w dzień zaduszny czyli 2 listopada przed polskimi szpitalami Akcję promuje Porozumienie Chirurgów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Polacy zapalą jutro znicze pod szpitalami

Porozumienie Chirurgów zachęca Polaków, by pojawili się w poniedziałek przed placówkami medycznymi w tym czasie, kiedy ogłaszane są kolejne zakażenia i zgony z powodu COVID-19 i pozostawili symboliczny znicz ku pamięci ofiar pandemii koronawirusa oraz uhonorowania pracowników służby zdrowia.

- Postawmy świece i znicze. Białe za medyków, a czerwone za pacjentów, którzy umarli jako ofiary COVID-19 i ofiary systemu, który nie działa - napisali przedstawiciele Porozumienia Chirurgów na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:

1. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

2. Zakaz przemieszczania i całkowity lockdown? Przed chwilą rzecznik rządu zabrał głos, Polacy wstrzymali oddech

3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic

Pomoc handlarzom zaproponował po czasie również polski rząd. W sobotę premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd również będzie skupywał nadwyżki kwiatów i zniczy od sprzedawców, którzy z powodu decyzji krajowych władz ponieśli straty finansowe. Jednocześnie szef rządu zaapelował do obywateli o wyrozumiałość.

- Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem następujące decyzje: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję. Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię - przekazał premier na swoim Facebooku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  2. Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)
  3. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  4. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  5. Nakaz obowiązuje od wtorku przez kolejne 2 tygodnie, premier ogłosił. Polacy nie mają wyjścia
  6. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znalezisko
  7. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News