Ministerstwo Zdrowia w końcu wyjawiło, ilu Polaków wyzdrowiało z koronawirusa. Liczba zdumiewa

Ministerstwo Zdrowia w końcu wyjawiło, ilu Polaków wyzdrowiało z koronawirusa. Liczba zdumiewa Źródło: Unsplash Tai's Captures

Pandemia, która obiegła cały świat sprawia, że Polacy muszą mierzyć się z coraz większymi trudami. Ministerstwo Zdrowia podało liczbę wyzdrowiałych osób. Czy mamy powody do radości?

Polacy w ostatnich dniach otrzymywali głównie przybijające informacje dotyczące wzrostu zachorowań i zmarłych. Ostatnie wieści przekazane przez Ministerstwo Zdrowia mogą dawać jednak cień nadziei. Podano dokładną liczbę osób, u których infekcja wywoływana przez koronawirusa została wyleczona.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dobre wiadomości

Nie da się ukryć, że Polacy przeżywają teraz ciężkie chwile. Szalejąca na świecie pandemia wydaje się nie mieć końca. Coraz bardziej rygorystyczne obostrzenia dotyczące życia codziennego dają się wszystkim we znaki. Coraz to nowe informacje również nie napawają optymizmem. Codziennie wzrasta liczba zachorowań i zgonów. Jednak wiadomości podane ostatnio przez Ministerstwo Zdrowia mogą ucieszyć.

Większość dotychczasowych informacji skupiało się przede wszystkim na danych dotyczących rozszerzania się fali zachorowań. Z pewnością Polacy byli zaniepokojeni takim obrotem sytuacji. Wiele osób zaczęło już pewnie podejrzewać, że nie pojawią się już żadne dobre informacje dotyczące pandemii. Na szczęście okazuje się, że koronawirus został przez niektórych pokonany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy Polacy mają powody do radości?

Wiadomości dotyczące osób, które wyzdrowiały zostały przekazane przez Wojciecha Andrusiewicza. Jest on rzecznikiem prasowym Ministerstwa Zdrowia. Jak donosi Onet, w Polsce infekcja koronawirusem została wyleczona u 47 osób. Wśród nich jest 8-letnia dziewczynka, która była pierwszym zainfekowanym dzieckiem w naszym kraju. Jej rodzice również byli zainfekowani, jednak podobnie jak ona są już zdrowi. Jednak czy ta liczba sprawia, że Polacy mogą odetchnąć z ulgą?

Zdecydowanie nie, ponieważ pandemia wciąż dotyka coraz większą osób i nie jest pewne jaki obrót przybierze. Wciąż rosnąca liczba chorych i zmarłych nie pozostawia wątpliwości, przed nami jeszcze sporo wysiłku, aby powrócić do normalności.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne doniesienia. Nie żyje zasłużony polski lekarz, uratował życie i zdrowie dziesiątkom osób
2. Nie żyje dwóch nastolatków. Byli zarażeni koronawirusem, 13-latek i 19-latek

W związku z tym mimo tego, że informacje o wyzdrowiałych osobach są dobre, to musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Powinniśmy zachowywać wszelką możliwą ostrożność i stosować się do zaleceń mających na celu spowolnienie pandemii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?
  2. Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków
  3. Porażające wieści dla polskich rodzin, wiele osób się wścieknie. 500 plus zawieszone?
  4. 5-latek chory na koronawirusa zadał mamie porażające pytanie. Zalała się łzami, teraz błaga tylko o jedno
  5. Już są. Na kontach emerytów pojawiły się pieniądze, wiadomo ile
  6. Niemal wszyscy Polacy popełniają 3 wielkie błędy podczas gotowania żurku. Zapominają o bardzo ważnych rzeczach

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News