Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, wielu Polaków w żałobie po nagłej śmierci byłego prezydenta miasta

Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, wielu Polaków w żałobie po nagłej śmierci byłego prezydenta miasta Źródło: unsplash.com Mercedes Bosquet

Wszyscy Polacy do końca mieli nadzieję, że nie ziści się najczarniejszy ze scenariuszy. Niestety, najgorszego nie dało się uniknąć. Nie żyje były prezydent miasta.

Polacy w żałobie. Był niezwykle inteligentnym, szanowanym człowiekiem, którego śmierć wstrząsnęła nie tylko krewnymi. Nikt nie spodziewał się, że śmierć zabierze go tak szybko. 

Mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Rodzina i Polacy w żałobie po śmierci byłego prezydenta miasta 

Jak donosi Interia, powołując się na informacje opublikowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 31 marca w Pabianicach zmarł lekarz, naukowiec, wykładowca akademicki, samorządowiec i społecznik, były rektor UM w Łodzi, a także były prezydent miasta Pabianice, prof. Jan Berner. 

- Żegnamy dziś nie tylko doświadczonego chirurga, wspaniałego nauczyciela akademickiego, wychowawcę wielu pokoleń lekarzy, ale przede wszystkim ciepłego i serdecznego człowieka. Głęboko poruszeni przesyłamy na ręce Rodziny i Przyjaciół Pana Profesora wyrazy współczucia" - napisano na stronie UM w Łodzi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Berner urodził się w 1932 roku, a pod koniec wojny był łącznikiem Armii Krajowej, organizacji Wolność i Niezawisłość. W 1955 roku ukończył roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Po studiach pracował w szpitalu miejskim w Pabianicach i miejscowym pogotowiu ratunkowym. Był m.in. kierownikiem Kliniki Chirurgii Onkologicznej AM w Łodzi, w 1984 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego. Po wielu latach pracy w medycynie, a tym samym osiągnięciu wielu sukcesów, przeszedł na emeryturę, jednak nie zamierzał zupełnie zrezygnować z zajęć. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zawieszą 13. emerytury i ograniczą 500+? Specjalny raport nie pozostawia złudzeń, wielu Polaków będzie wściekłych

2. Nie żyje dwóch nastolatków. Byli zarażeni koronawirusem, 13-latek i 19-latek

W 2002 roku zdecydował o wystartowaniu w wyborach na prezydenta Pabianic. Gdy w 2004 roku jego kadencja dobiegła końca wciąż nie zwalniał tempa angażując się w wiele spraw społecznych. Był niesamowitym człowiekiem, za co został wielokrotnie nagrodzony, m.in. w 1971 roku gdy został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W chwili śmierci miał 88 lat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media donoszą: brytyjskie władze oskarżają Chiny o fałszowanie danych. Według nich zarażonych jest kilkadziesiąt razy więcej
  2. Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków
  3. Widzowie TVP martwią się o Tadeusza Sznuka. Smutne wieści obiegły media
  4. Łukasz Szumowski zdradził swoje wielkie plany. W ich realizacji przeszkodził mu koronawirus, żona musi poczekać
  5. 6-latka wręczyła tajemniczą paczkę lekarzowi. Gdy zajrzał do środka, nie mógł przestać płakać
  6. Życiowa porażka Magdy Gessler. Media obiegła wstydliwa wiadomość

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News