Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie

Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie Źródło: Kadr z filmu "Panienka z okienka"

Pola Raksa jest legendą polskiego kina. Zadebiutowała w filmie "Szatan z siódmej klasy", by potem zdobyć serca wszystkich Polaków rolą uroczej Marusi w hitowym serialu "Czterej pancerni i pies". Obecnie artystka ma już blisko 80 lat, jednak jej wygląd wskazuje na coś zupełnie innego.  

Pola Raksa jest polską aktorką teatralną i filmową, która urodziła się w Lidzie na obecnej Białorusi, lecz tuż po II wojnie światowej jej domem stał się Wrocław. Jej kariera zaczęła się bardzo niepozornie - od zdjęcia na okładce tygodnika "Dookoła Świata". Właśnie tam zauważyła ją Maria Kaniewska, która akurat szukała ludzi do swojego filmu "Szatan z siódmej klasy". Tak właśnie gwiazda zaczynała, a teraz ma 77 lat, a to, jak wygląda jest niesamowite.

Jak wyglądała kariera Poli Raksy?

Wszystko zaczęło się od zdjęcia dla tygodnika młodzieżowego "Dookoła Świata". - To wszystko stało się bardzo nagle i bardzo przypadkowo (…) Wracając z uniwersytetu wstąpiłam z koleżanką do baru mlecznego, do którego nigdy wcześniej nie chodziłam. Posilał się tam akurat fotoreporter „Dookoła świata”, Barącz, który przyjechał do naszego miasta, by zrobić zdjęcia jakiejś dziewczyny w związku z konkursem „Gwiazda tygodnia”. No i stało się. Sfotografował mnie - wspominała artystka.

Tylko tyle wystarczyło, by została zauważona i dostała swoją pierwszą rolę w filmie "Szatan z siódmej klasy". Największą sławę i popularność zdobyła dzięki roli uroczej Marusi w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Był to absolutny przełom w jej karierze - po wejściu tego serialu na ekrany o Polę zaczęły walczyć zarówno polscy reżyserzy, jak i ci zza wschodniej granicy.

- Żałuję jednego, iż grałam tak dużo wówczas, kiedy jeszcze niewiele umiałam, kiedy moje doświadczenie życiowe było małe - wyznawała potem gwiazda.

Po produkcji serialu zakochani byli w niej zarówno widzowie, jak i reżyserzy i producenci. Wszyscy wróżyli jej ogromną, światową karierę oraz nazywali najpiękniejszą kobietą polskiego kina. Okazało się jednak, że kobieta miała całkiem inne plany - zrezygnowała z kariery aktorskiej, a przed kamerę wróciła jedynie dwukrotnie - w produkcji "Uprowadzenie Agaty" oraz w spektaklu "Listy naszych czytelników". Potem słuch po niej zaginął. Zająć się miała projektowaniem ubrać, a przez moment prowadziła swoją rubrykę modową w "Rzeczpospolitej".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak teraz wygląda Pola Raksa?

Niedawno pojawiło się w internecie aktualne zdjęcie Poli Raksy - artystka, mimo że ma już 77 lat, wciąż wygląda oszałamiająco. Fotografia wywołała żywą reakcję zachwyconych fanów, którzy żarliwie chwalili wygląd wciąż atrakcyjnej, "najpiękniejszej polskiej aktorki".

 

pola raksa Screen/50ok.pl[/caption]

  1. Irena Santor zrobiła AWANTURĘ w szpitalu, gdy dowiedziała się, że ma straszliwy nowotwór. "Powiedziałam, żeby mnie NATYCHMIAST zoperowali"
  2. Marzena Rogalska po raz pierwszy pokazała partnera! Fani są w SZOKU widząc, jak wygląda
  3. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  4. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  5. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę
  6. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Następny artykuł