Gdzie dzisiaj mieszka Pola Raksa? Będziecie mocno zaskoczeni

Gdzie dzisiaj mieszka Pola Raksa? Będziecie mocno zaskoczeni Źródło: YouTube/gymni28

Pola Raksa przez lata była absolutną idolką milionów Polaków - nie bez powodu nazywano ją nawet supergwiazdą czasów PRL. Dziwić może jednak, że osoba o takim statusie, zniknęła z życia publicznego na własne życzenie. Gdy dowiecie się, gdzie dziś mieszka ta legenda, będziecie w szoku.

Pola Raksa bała się zaszufladkowania w jednym typie ról, a niestety producenci filmowi uwielbiali obsadzać ją jako śliczne, niewinne i naiwne dziewczę o złotym sercu. Nic dziwnego - jej uroda zachwyciła polskich mężczyzn już w momencie jej debiutu na wielkim ekranie. Miała zaledwie 19 lat, gdy wystąpiła w ekranizacji książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy", a potem przyszła kultowa rola Marusi w "Czterech pancernych", z którą większość kojarzy ją do tej pory. Choć zniknęła ze świata show-biznesu i teraz rzadko pojawia się na salonach, na pewno wielu będzie w szoku na wieść o tym, gdzie mieszka ta legendarna postać. 

Pola Raksa zniknęła z życia publicznego. Ostatni występ dwie dekady temu

Być może utknięcie w szufladce tej jednej roli sprawiło, że Pola Raksa dość szybko skończyła grać. Jej filmografia kończy się na roli w "Uprowadzeniu Agaty" Marka Piwowskiego z 1993 roku. Gwiazda miała wówczas dopiero 52 lata. W 1995 roku miał zaś miejsce jej ostatni publiczny występ. 

Było to podczas koncertu Perfectu na kortach Legii. Zespół uznał, że uhonoruje gwiazdę na scenie. Aktorka wspomniana jest w piosence "Autobiografia", a cała Polska śpiewała, że "za jej Poli Raksy twarz każdy by się zabić dał". I te słowa zabrzmiały także na tym koncercie, w wykonaniu Grzegorza Markowskiego i kilku tysięcy fanów. Wtedy właśnie na scenie pojawiła się sama bohaterka.

- Ona wchodzi na scenę, wręczamy jej wiadro róż i w tym momencie 11 tysięcy ludzi co robi? Zaczynają śpiewać "Deszcze niespokojne" - relacjonuje Bogdan Olewicz, twórca tekstu kultowego utworu. 

Czy Pola Raksa się ukrywa? Aktorka strzeże swojej prywatności

Po tym wydarzeniu zniknęła z przestrzeni publicznej. Bardzo pilnuje swojej prywatności. Nie spotykają się z nią nawet dawni dobrzy znajomi, przez co niewiele o niej w zasadzie wiadomo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bardzo mi smutno, że nie mamy kontaktu. Ostatni raz widzieliśmy się  w latach 90. Nie była już aktorką, przyjechała jako dziennikarka zrobić reportaż o moim domu. Bardzo ładnie to wyszło. - mówił kilka lat temu Daniel Olbrychski. 

Obecnie Pola Raksa mieszka w okolicach Legionowa. Sąsiedzi widują ją najczęściej w miejscowym sklepie, gdy raz na tydzień - lub rzadziej - przychodzi na zakupy. Jak pisał magazyn "Świat i Ludzie", Raksa ma uprawnienia projektanta i zajmuje się tworzeniem kolekcji odzieżowych. Mówi się, że w swoim domu w Legionowie pracuje także nad projektami plastycznymi, patrząc jednak na to, jak bardzo aktorka dba o prywatność, wydaje się mało prawdopodobne, by ujrzały one światło dzienne, podobnie jak wnętrza jej posiadłości. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje roczny chłopczyk. Był synem znanego sportowca. Zginął STRASZLIWĄ śmiercią
  2. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa ujawniła całą PRAWDĘ o Lechu. Będziecie WŚCIEKLI!
  3. Udało się ustalić, gdzie pojechał ojciec Dawida. "Mamy to"
  4. Nieoficjalne: Sąsiedzi ujawnili, z jakiego powodu ojciec Dawidka miał popełnić samobójstwo
  5. Mama Dawida dostała najgorszą wiadomość. Komentarz policji odbiera mowę
  6. Mazowieckie: nie mieści się w głowie do czego doszło podczas pogrzebu kobiety. Osłupiające tłumaczenie 41-letniego sąsiada

Źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News