Pola Raksa olśniła wszystkich w "Czterech Pancernych", jednak rzuciła aktorstwo. Zaskakujące, czym zajęła się później

Pola Raksa olśniła wszystkich w "Czterech Pancernych", jednak rzuciła aktorstwo. Zaskakujące, czym zajęła się później Źródło: Wikimedia Commons Zofia Nasierowska CC0

Pola Raksa w była jedną z największy gwiazd polskiego kina. Zdążyła zagrać kilka legendarnych ról, a potem, ku zaskoczeniu fanów, zniknęła z ekranu. Mało kto wiedział, czym się zajmowała.

Pola Raksa znana jest przede wszystkim z kultowego już serialu "Czterej pancerni i pies", w którym grała Marusię. Widzowie mogli oglądać ją również w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Jerzego Hasa oraz "Popiołach" Andrzeja Wajdy. Gdy nagle zniknęła z ekranu, fani byli w szoku.

Pola Raksa nagle zniknęła z ekranu, fani byli zaskoczeni

Gwiazda swoją karierę na ekranie rozpoczęła już w latach 60. XX wieku od występu w filmie pt. "Szatan z siódmej klasy". Z tego względu rzuciła swoje studia polonistyczne i na dobre zajęła się aktorstwem. Później poszło już z górki - młoda aktorka radziła sobie świetnie i otrzymywała kolejne angaże. Szybko stała się wielką gwiazdą, a jej urodą zachwycało się wielu Polaków.

W 1993 roku, Pola Raksa zagrała rolę w "Uprowadzeniu Agaty" Marka Piwowskiego, po czym zdecydowała się skończyć swoją karierę na ekranie. Była w tym bardzo konsekwentna, nie udzielała nawet wywiadów. Wiele osób było w szoku, aktorka wtedy była niewiele po czterdziestce, a wiele gwiazd w tym wieku odgrywało swoje życiowe role. Mało kto wie, czym zajęła się później.

Mało kto wie, czym zajmowała się Pola Raksa po odejściu z kina

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że po zakończeniu kariery, Pola Raksa w pełni nie zrezygnowała z pracy jako artystka. Jednak, zamiast zajmować się występowaniem w błysku fleszy, usunęła się w cień, zaczęła spełniać się tworząc stroje do sztuk teatralnych. Jednym z jej najbardziej znanych dzieł były kostiumu z recitalu Ewy Błaszczyk w warszawskim Teatrze Studio.

Dzisiaj grzeje: 1. Ekspert zdradził, co nas czeka po Wielkanocy. Na te słowa czekali wszyscy Polacy
2.
Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie

Ponadto, Pola Raksa spełniała się jako dziennikarka. Od 1998 roku prowadziła w Rzeczpospolitej własną rubrykę, którą poświęcała tematyce mody. Kto jak kto, ale jako osoba zajmująca się strojami teatralnymi miała na ten temat wiele do powiedzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Raport NFZ na temat depresji w Polsce. Jak wypadamy na tle innych krajów?
  2. Poznaliśmy nowego prezesa PZPN? Zadziwiające doniesienia, kibice są oburzeni
  3. Para poszła na spacer po okolicy. Zamarli, gdy nagle zauważyli, kto ich obserwuje zza płotu
  4. Dopiero po latach wychodzi na jaw, jaka naprawdę była Maria Kaczyńska. Jej córka nie mogła dłużej milczeć
  5. Wpadka za wpadką, TVP przechodzi samą siebie. Uczniowie musieli oglądać kolejne żenujące popisy
  6. 2-letni syn Anity przed śmiercią karmiony był karmą dla szczurów i niedopałkami. Dziennikarze dotarli do strasznych szczegółów

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News