Z Polą Raksą stało się coś niedobrego. Dawni przyjaciele bardzo się o nią martwią

Z Polą Raksą stało się coś niedobrego. Dawni przyjaciele bardzo się o nią martwią Źródło: TVP

Pola Raksa przez lata pozostawała ulubienicą tysięcy widzów. Artystka niespodziewanie jednak zniknęła, w niezwykle ostrożny sposób strzegąc dziś swojej prywatności. Dawni przyjaciele bardzo martwią się o gwiazdę.

Pola Raksa była jedną z najbardziej uzdolnionych aktorek PRL. Jej wyjątkowa uroda szybko doprowadziła jednak do sytuacji, w której artystkę zaszufladkowano do jednego rodzaju ról - niewinnych, nieco naiwnych kobiet, stanowiących jedynie tło dla silnych mężczyzn. Fakt ten niezwykle bolał samą Raksę, która chciała odgrywać także całkowicie inne postacie. Była przecież zdolną, wykształconą aktorką z dużymi umiejętnościami oraz dyplomem łódzkiej PWSFTviT.

Pola Raksa nie chciała dać się zaszufladkować

- Żaden aktor nie godzi się chętnie na takie ograniczenie emploi. Mnie takie ograniczenie spotkało już w początkach pracy zawodowej. Po moich pierwszych filmach uznano, że powinnam grać wyłącznie postacie dziewcząt pięknych, prostych, o łagodnym sercu, a więc typ ról, które określa się mianem »pierwsza naiwna«. Tak zaszufladkowany aktor zaczyna wzdychać do ról czarnych charakterów - wyznała artystka jeszcze w 1970 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Największy wpływ na zaszufladkowanie Raksy miała rola w serialu "Czterej pancerni i pies". Gwiazda na zawsze pozostała już Marusią, co niezwykle ją bolało, uniemożliwiając odgrywanie odmiennych ról. Ostatni raz na ekranach pojawiła się w 1993 roku, później zdecydowała się zająć modą. Wydarzeniem, po którym zniknęła z życia publicznego, okazał się koncert Perfectu w 1995 roku. 

- Na starych kortach Legii odbywał się wielki koncert Perfectu. Namówiłem się z Grześkiem Markowskim, żeby jakoś podziękować Poli Raksie za tę »Autobiografię«. Żeby wyszła na scenę. Nie chciała się zgodzić, ale w końcu ją przekonaliśmy. W trakcie koncertu Markowski śpiewa »Autobiografię«, dochodzi do kawałka o Poli Raksie, przerywa. I mówi: »Pola Raksa!«. Ona wchodzi na scenę, wręczamy jej wiadro róż i w tym momencie 11 tysięcy ludzi co robi? Zaczynają śpiewać »Deszcze niespokojne« - opowiedział Bohdan Olewicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Tragiczne doniesienia. 14 dzieci nie żyje, 9 rannych, koszmarny wypadek autobusu zagranicą

Gwiazda niespodziewanie całkowicie zniknęła

Obecnie Raksa unika branży oraz oficjalnych wyjść. Mieszka niedaleko Legionowa, gdzie czasami zamieni kilka słów z sąsiadami, jednak bardzo rzadko wychodzi z domu. Tworzy ponoć liczne prace plastyczne, o których niestety nie wiadomo zbyt wiele. Gwiazda skutecznie strzeże swej prywatności, odcinając się od mediów oraz fotoreporterów. Dawni przyjaciele bardzo się o nią martwią, co nie sprawiło jednak, że zdecydowała się powrócić na ekrany.

- Bardzo mi smutno, że nie mamy kontaktu. Ostatni raz widzieliśmy się w latach 90. Nie była już aktorką, przyjechała jako dziennikarka zrobić reportaż o moim domu. Bardzo ładnie to wyszło - wyznał kilka lat temu Daniel Olbrychski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  2. Tej nocy reprezentant Polski nie zapomni nigdy. Został ośmieszony przed milionami widzów
  3. Smutne doniesienia o Zdzisławie Sośnickiej. Potrzebuje pomocy, wciąż ma nadzieję
  4. Niestety, przegrał z chorobą. Nie żyje polski muzyk
  5. Spostrzegawczość i spryt są niezbędne, aby znaleźć na obrazku psa. Bez podpowiedzi udaje się tylko 3 osobom na 100

Źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News