Mała Pola potrzebowała pilnej pomocy. Ludzie nakręcili się tak, że efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania

Mała Pola potrzebowała pilnej pomocy. Ludzie nakręcili się tak, że efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania Źródło: Screen TVN24

Pola potrzebowała natychmiastowej pomocy. Jej zdrowie jest bardzo poważnie nadszarpnięte, a teraz dzięki wspaniałym ludziom i pewnemu policjantowi, będzie miała szansę na lepsze życie. Cała akcja rozrywa serca i jest niesamowita.

Pola ma rok i mieszka w Piszu. Od urodzenia jest obarczona straszną chorobą - cierpi na całkowity niedosłuch. Nigdy dokładnie nie usłyszała głosu swojej mamy, a mimo że ma wszczepiony jeden implant, nie pozwala on na jej odpowiedni rozwój. Ludzie postanowili zaradzić tej koszmarnie trudnej sytuacji i zrobili dla dziewczynki coś naprawdę niesamowitego.

Pola urodzona musiała radzić sobie z życiem w kompletnej ciszy

Dziewczynka przyszła na świat jako wcześniak. Lekarze po dokładnych badaniach musieli przekazać mamie niesamowicie smutną wiadomość: zdiagnozowano u Poli obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy w stopniu głębokim. Dzięki wsparciu wielu darczyńców, w marcu tego roku wszczepiono Poli pierwszy implant, który daje niesamowicie powolne, lecz satysfakcjonujące efekty - dziecko sylabizuje, naśladuje dźwięki i reaguje na swoje imię. Mama bała się, że córka nigdy jej nie usłyszy, lecz chciałaby dla swojego maleństwa dużo więcej. 

Aby pomóc córce, rodzice musieli zdecydować się na wszczepienie drugiego implantu, jednak takie urządzenie sporo kosztuje, a ludzie i tak już im niesamowicie pomogli przy poprzedniej zbiórce. Wtedy jak z nieba spadł im pewien policjant z Białej Piskiej, który wymyślił niesamowitą akcję.

Dzięki niemu zebrano 13 ton nakrętek

Adam Trzonkowski, dzielnicowy z Białej Piskiej, postanowił rozkręcić i nagłośnić akcję "Nakręć się na pomaganie". Usłyszał o problemie Poli i nie mógł pozostać obojętny.

- Akcja zbierania nakrętek trwa już od trzech lat i nieraz bywa tak, że policjanci jadący na interwencję po jej zakończeniu otrzymują nakrętki, aby przekazać je dla Poli - zdradził Trzonkowski. 

Okazało się, że w skupie, za 13 ton nakrętek, które udało się zebrać w czasie akcji, można uzyskać aż 11 tysięcy złotych. Zdjęcie tira załadowanego pod sufit nakrętkami, które znajduje się poniżej, to z całą pewnością niecodzienny widok, lecz radujący serce. Pieniądze zostały przekazane już rodzicom Poli, którzy nie mogli uwierzyć w dobroć, która ich spotkała. 

Mama z utęsknieniem czeka by powiedzieć córce, że ją kocha

Jedna z kobiet, która usłyszała o akcji, przekazała jednorazowo aż tonę plastiku. W akcję zaangażowali się nie tylko mieszkańcy Pisza i okolic, ale też firmy, sklepy a nawet jednostki wojskowe. Najbardziej zadziwiła dzielnicowego przesyłka z zakrętkami, która pochodziła od osadzonych z Aresztu Śledczego z Czerwonego Boru.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo, że cała akcja przeszła najśmielsze oczekiwania, Pola na drugi implant będzie musiała czekać nawet 3,5 roku. Ten czas jednak na pewno nie będzie stracony, bowiem do uzbierania jest jeszcze pokaźna suma. 

- Koszt takiej operacji to 130 tysięcy złotych, a nie mamy jeszcze nawet połowy. Bieżące wydatki na rehabilitację i dojazdy są duże - tłumaczy pani Marlena, mama Poli.

- Możliwość, że dziecko usłyszy mamę, że jej powiem, że ją kocham albo wyobrażenie sobie, że ona kiedyś mi to powie, nauczy się mówić to… to jest piękne - kończy ze słyszalnym wzruszeniem swoją wypowiedź.

 Fot. facebook.com/pisz.wm

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono prawdziwe imię Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  2. Legendarny muzyk Budki Suflera walczy z PRZERAŻAJĄCYM rakiem! Jest bardzo źle. Zespół prosi wszystkich o modlitwę
  3. Z tą miksturą schudniesz nawet 3 kilogramy w tydzień. Potrzebne produkty na pewno masz w domu, ta dieta powala
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News