Pół miliona dolarów dla ofiar głodu. Hojny dar papieża

Pół miliona dolarów dla ofiar głodu. Hojny dar papieża Źródło: Źródło: Wikimedia Commons

Papież Franciszek stara się za wszelką cenę podkreślić potrzeby ubogich i to, że zadaniem Kościoła jest przede wszystkim nieść im pomoc. Znamy historie bezdomnych zapraszanych przez Ojca Świętego na śniadania i obiady. Tym razem papież przekazał niezwykle hojny dar dla biednych dotkniętych suszą.

Episkopat afrykańskiego Malawi rozpoczął rozdzielanie darów dla najuboższych ludzi w kraju. Państwo to, dotknięte suszą, zostało wsparte przez Stolicę Apostolską ogromną kwotą pół miliona dolarów. Nim pomoc została przekazana, potrzeby mieszkańców Malawi zostały rozpoznane tak, aby rozdzielać dary sprawiedliwie.

Dary są rozdzielane bez względu na wyznawaną wiarę lub pochodzenie społeczne. Ponadto w Malawi działają katolickie organizacje charytatywne, które wspierają lokalne społeczności w adaptowaniu nowocześniejszych i bardziej wydajnych metod uprawy, a także pomagają wprowadzać większą różnorodność, zamiast rolnictwa opartego przede wszystkim na kukurydzy.

 - Pragniemy podziękować Papieżowi Franciszkowi za pośrednictwem miejscowego Kościoła katolickiego za dostarczone wsparcie. Nie uważamy tego gestu za rzecz oczywistą i dlatego chcę zachęcić innych do naśladowania owego ducha solidarności - powiedział jeden z Malawijskich polityków, komisarz dystryktu Karonga, Richard Hara.

Malawi należy do grupy najsłabiej rozwiniętych państw świata. Gospodarka w 90% opiera się tam na rolnictwie, zatem każdy przypadek suszy oznacza tragedię dla prawie wszystkich mieszkańców.

Źródło: deon.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News