Ksiądz broni festiwalu Owsiaka. Wierni nie dowierzają

Ksiądz broni festiwalu Owsiaka. Wierni nie dowierzają Źródło:

Pol'and'Rock Festival zastąpił kultowy już Przystanek Woodstock organizowany przez Jurka Owsiaka. Impreza, jak co roku, przyciągnęła tysiące osób, które wspólnie bawią się w Kostrzynie nad Odrą. Co ciekawe, na temat wydarzenia wypowiedział się właśnie ksiądz, który swą opinią rozwścieczył wielu wiernych.

Festiwal organizowany przez Owsiaka od lat prowokuje skrajne emocje. Największe kontrowersje wokół imprezy rozpoczęły się po przejęciu w naszym kraju władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku.

Jak rozpoczął się konflikt Owsiaka z PiS-em?

Pomysłodawca imprezy, będący także twórcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wszedł bowiem w niemały konflikt z reprezentantami obozu rządzącego. Szczególnie głośno mówiło się o jego ostrych wymianach zdań z posłanką Krystyną Pawłowicz, który swój finał miały nawet przed sądem. Negatywny stosunek PiS do Owsiaka sprawił, że ogromny elektorat partii, składający się w dużej części z osób bliskich Kościołowi, zraził się do Pol'and'Rock. Wielu wiernych było więc oburzonych, kiedy jeden z księży bawiących się na festiwalu wypowiedział się o nim w bardzo pozytywny sposób.

Duchowny o Pol'and'Rock Festival

- I Woodstock, i Pol'and'Rock jest takim miejscem, gdzie stworzyła się super atmosfera ogromnej życzliwości i chęci do pogadania. Oczywiście chęć do pogadania nie oznacza, że wszyscy się ze wszystkimi zgadzają - powiedział duchowny w rozmowie z dziennikarką WP. - Na festiwalu, a jestem tu chyba 10 raz, bardzo rzadko spotykałem się z agresją. Myślę, że na dyskotekach co sobotę agresji jest dużo, dużo więcej, niż na tym festiwalu - stwierdził także ksiądz, odpowiadając na pytanie, czy Pol'and'Rock rzeczywiście powinien zostać imprezą podwyższonego ryzyka.

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa w tarapatach! Kaczyński znalazł sposób, jak go zniszczyć

ZOBACZ TAKŻE: Będzie skandal? Generał ujawnił, co naprawdę stało się w Smoleńsku

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak rozsadził PiS na koniec Pol’and’Rock! Przemówienie bije rekordy

ZOBACZ TAKŻE: Pies został porwany. Zrobił niezwykłą rzecz, by wrócić do opiekuna

owsiak fot. wikipedia.org fot. wikimedia.org Pol'and'Rock fot. Facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News