Po opublikowaniu nagrań z udziałem Pawła Kukiza gdzie w ostrych słowach wypowiadał się o Arturze Zawiszy i członkach Ruchu Narodowego w obydwu formacjach doszło do rozłamu. Najpierw Ruch Narodowy postanowił odejść z koalicji Kukiz’15, a potem posłowie RN należący do Kukiz’15 postanowili nie podporządkować się decyzji swoich liderów.

Na sobotnim posiedzeniu Rady Politycznej Ruchu Narodowego podjęto uchwałę, w której zarekomendowano posłom z RN funkcjonującym w Kukiz’15 odejście od formacji Kukiza i utworzenie własnego koła poselskiego.

 – Rada Polityczna Ruchu Narodowego ocenia, że dalsze funkcjonowanie posłów RN w klubie Kukiz’15 nie pozwala na prowadzenie narodowo-katolickiej ofensywy ideowo-politycznej i budowanie podmiotowej pozycji naszego ugrupowania w Sejmie RP – czytamy w oficjalnym dokumencie Ruchu Narodowego.

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy posłowie Kukiz’15 należący jednocześnie do Ruchu Narodowego zamierzają się podporządkować „rekomendacji” swoich liderów. Na pięcioro posłów Ruchu Narodowego w Kukiz’15, klub Kukiza opuścił na razie jedynie Robert Winnicki.

 – Narodowcy powinni prowadzić politykę realną, merytoryczną i długofalową, a nie dążyć do marginalizacji, dlatego zostaję w klubie Kukiz’15 – oświadczył Sylwester Chruszcz, jeden z posłów Ruchu Narodowego.

Sprawę odejścia z klubu Kukiz’15 skomentował na Twitterze wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka.

 – Baba z wozu, koniom lżej – napisał Tyszka po ogłoszeniu odejścia posłów RN z Kukiz’15.

ZOBACZ TAKŻE – Nagrano Kukiza: Sku*wysyna Zawiszy nienawidzę, chciałem mu z dyni przyp*erdolić (audio)

ZOBACZ TAKŻE  – Kukiz nagrany. Sugeruje, że to on „rozwalił Ruch Narodowy” (audio)

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źrodło: ruchnarodowy.net

...

Zobacz również

Zobacz również